Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6011
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W celi do końca życia

Czwartek, 30 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 30 marca 2006, 14:00
Autor: TEJO
Dożywotnie więzienie to kara wymierzona w czwartek przez Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze dwóm mężczyznom za zabójstwo trojga obywateli Ukrainy. Oskarżeni nie zostali doprowadzeni na ogłoszenie wyroku.

Do zdarzenia doszło w 2004 roku. Obaj mężczyźni dwa razy próbowali przemycić Ukraińców przez granicę do Niemiec. Obie próby były nieudane. Bandyci zdecydowali, że obrabują i zabiją niewygodnych pasażerów.

Kobiety i mężczyzna ukrywali się w opuszczonym domu niedaleko Zgorzelca. Skazani powiedzieli im, że spróbują raz jeszcze przemycić ich przez granicę. Ale wywieźli Ukraińca do lasu w pobliżu Gozdanina i tam go zabili. Potem w ten sam sposób postąpili z kobietami.

Ofiary, dwie kobiety i mężczyzna, zostały śmiertelnie pobite kijem bejsbolowym. Ich ciała wrzucono do stawu w okolicach Gozdanina. Przestępcy ukradli Ukraińcom ponad 400 euro i 1200 dolarów.
Pieniądze wydali na zabawę w dyskotekach i narkotyki.

Sąd uznał, że oskarżeni dokonali zbrodni z zimną krwią. – Zabili osoby, które im zaufały i nie spodziewały się ataku właśnie z ich strony – stwierdził sąd, który nie określił po jakim czasie oskarżeni mogą się starać o warunkowe przedterminowe zwolnienie z więzienia.

W uzasadnieniu wyroku podkreślono, że oskarżeni, mimo młodego wieku, byli już
karani m.in. za jazdę po pijanemu i kradzież.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group