Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8231
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: W boju o Euro 2012

Poniedziałek, 17 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2007, 11:14
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: W boju o Euro 2012
Fot. Archiwum
Kończy się entuzjazm chętnych na pomoc w organizacji wielkiej imprezy.

Dolnośląskie miasta, które jeszcze kilka tygodni temu były pierwsze w zaoferowaniu organizacji przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, powoli wycofują się z ambitnych zapowiedzi.

Jak donosi w poniedziałkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska, kolejka chętnych na przygotowanie zaplecza dla piłkarzy wykrusza się. Samorządowców zniechęcają nie tylko żmudne procedury administracyjne i wymagania. Przede wszystkim paraliżująco na niedawny entuzjazm działają wieści o kosztach.

Czy w takiej sytuacji swoich sił mogą spróbować ośrodki w Kotlinie Jeleniogórskiej? Gazeta podaje przykład Szklarskiej Poręby. Powstanie tam specjalne boisko, a burmistrz Arkadiusz Wichniak zgromadził już stosowną dokumentację i ma pozwolenie na budowę.

Przypomnijmy, że w przedbiegach o budowę zaplecza piłkarskiego dała o sobie znać także Jelenia Góra. Prezydent Marek Obrębalski zapowiedział kompleksową modernizację stadionu i budowę hali oraz nowoczesnego zaplecza przy ulicy Złotniczej. Koszt: kilka milionów euro.

Inwestycją związaną z Euro ma być także, jak już informowaliśmy, rozbudowa lotniska i powstanie utwardzonego pasa startowego.

Spotkanie dotyczące wszystkich planowanych inwestycji odbędzie się we Wrocławiu we wtorek. Szansę na realizację ma jednak tylko sześć projektów, które zostaną rekomendowane UEFA w październiku. Ta organizacja wskaże najlepsze z nich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1271
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group