Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 1612
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W boju o Euro 2012

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 17 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 września 2007, 11:14
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Kończy się entuzjazm chętnych na pomoc w organizacji wielkiej imprezy.

Dolnośląskie miasta, które jeszcze kilka tygodni temu były pierwsze w zaoferowaniu organizacji przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, powoli wycofują się z ambitnych zapowiedzi.

Jak donosi w poniedziałkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska, kolejka chętnych na przygotowanie zaplecza dla piłkarzy wykrusza się. Samorządowców zniechęcają nie tylko żmudne procedury administracyjne i wymagania. Przede wszystkim paraliżująco na niedawny entuzjazm działają wieści o kosztach.

Czy w takiej sytuacji swoich sił mogą spróbować ośrodki w Kotlinie Jeleniogórskiej? Gazeta podaje przykład Szklarskiej Poręby. Powstanie tam specjalne boisko, a burmistrz Arkadiusz Wichniak zgromadził już stosowną dokumentację i ma pozwolenie na budowę.

Przypomnijmy, że w przedbiegach o budowę zaplecza piłkarskiego dała o sobie znać także Jelenia Góra. Prezydent Marek Obrębalski zapowiedział kompleksową modernizację stadionu i budowę hali oraz nowoczesnego zaplecza przy ulicy Złotniczej. Koszt: kilka milionów euro.

Inwestycją związaną z Euro ma być także, jak już informowaliśmy, rozbudowa lotniska i powstanie utwardzonego pasa startowego.

Spotkanie dotyczące wszystkich planowanych inwestycji odbędzie się we Wrocławiu we wtorek. Szansę na realizację ma jednak tylko sześć projektów, które zostaną rekomendowane UEFA w październiku. Ta organizacja wskaże najlepsze z nich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~bolec 17-09-2007 15:09
A na florze w Jeleniej będzie super zniżka na warzywa dla piłkarzy i piłkarzyków
~lotnisko 17-09-2007 15:40
musi byc poprzedzone wybudowaniem nowej drogi do Dąbrowicy, pierwszego etapu obwodnicy południowej (W.Pola – Sudecka), nowych stawów filtracyjnych przy ujęciu wody w Grabarowie; te szumne zapowiedzi to chyba już kampania wyborcza
~hugo 18-09-2007 9:15
w tym poj....ebanym panistwie nie bedzie niczego nigdy wstyd i tyle.gratuluje rzadowi ze taki syf wszedzie i nieudacznicto na kazdym kroku oraz d...lom ktorzy ich wybierali
~Beda ... kary za euro 2012 18-09-2007 13:34
Przeciez nie trzeba byc idiota aby wiedziec, ze Polska nie poradzi sobie z tak wielkim zadaniem. Ciekaw jestem co powiedza wyborcy, zamiast 3 mln mieszkan mamy 3 stadiony A tego, kto wrobil nas w to euro, powinno sie zakuc w dyby i postawic na placu zamkowym w wawie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group