Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8810
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W błękitnej Mikołajkowej Krainie Łagodności

Niedziela, 6 grudnia 2009, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: W błękitnej Mikołajkowej Krainie Łagodności
Fot. rylit
Kolejne spotkanie z dobrą muzyką wczoraj zorganizowało Cieplickie Centrum Kultury Przystań Twórcza w mikołajkowym prezencie dla mieszkańców stolicy Karkonoszy. W Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów zagrały zespoły„W tym Sęk” i „Grupa Semplice”. Poznaliśmy też laureatów konkursu fotograficznego ogłoszonego przez CCK.

Przed koncertem okazało się, że zainteresowanie imprezą było ogromne. Przyszło więcej ludzi niż mogła pomieścić sala. Organizatorzy nie chcąc z nikogo przybyłych pozbawić możliwości uczestnictwa w imprezie, stawali na głowie, aby upchnąć chętnych na dostawkach czy na miejscach stojących.

Na początek zagrał „W tym sęk”. Zespól zadebiutował w 2005 roku na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej, gdzie w następnym roku wyśpiewał pierwszą nagrodę. Do dziś grupa występuje w rożnych konfiguracjach sycąc uszy muzyką własną oraz utworami znanych poetów i kompozytorów.

Przed występem kolejnej gwiazdy wieczoru, organizatorzy ogłosili wyniki pierwszego etapu konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” – Jesień. Jury oceniało nadesłane fotografie w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież i dorośli. W kategorii młodszej nagrody zdobyli: Maja Dusińska (I miejsce), Nikol Szajkowska (II miejsce) oraz Ada Dojs (III lokata). Wyróżnienie – Patrycja Głozak
Wśród dorosłych wygrał Krzysztof Gulbinowicz, a na pozostałych miejscach uplasowali się Tamara Kaleciańska-Krawczyk i Tadeusz Janke. Wyróżnienie zdobyła Małgorzata Karczewska. Wyróżnione prace można było oglądać w czasie koncertu w kuluarach pałacu. Prace będą eksponowane w siedzibie CCK.

Po tej miłej uroczystości widzowie zostali już tylko z muzyką Kwartetu Semplice, zespołu którego założycielem był nieodżałowanej pamięci Łukasz Pietrzak. Wspaniałe brzmienia akordeonu, kontrabasu, gitary i klarnetu przeniosły widzów w świat wspaniałej muzyki Piazzoli czy Jobima.

Choć repertuar zespołów był zupełnie odmienny, jednak oba występy pozwoliły widzom choć na chwilę przenieść się w Krainę Łagodności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
124
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
19%
Często
11%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group