Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3653
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W błękitnej Mikołajkowej Krainie Łagodności

Niedziela, 6 grudnia 2009, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: W błękitnej Mikołajkowej Krainie Łagodności
Fot. rylit
Kolejne spotkanie z dobrą muzyką wczoraj zorganizowało Cieplickie Centrum Kultury Przystań Twórcza w mikołajkowym prezencie dla mieszkańców stolicy Karkonoszy. W Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów zagrały zespoły„W tym Sęk” i „Grupa Semplice”. Poznaliśmy też laureatów konkursu fotograficznego ogłoszonego przez CCK.

Przed koncertem okazało się, że zainteresowanie imprezą było ogromne. Przyszło więcej ludzi niż mogła pomieścić sala. Organizatorzy nie chcąc z nikogo przybyłych pozbawić możliwości uczestnictwa w imprezie, stawali na głowie, aby upchnąć chętnych na dostawkach czy na miejscach stojących.

Na początek zagrał „W tym sęk”. Zespól zadebiutował w 2005 roku na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej, gdzie w następnym roku wyśpiewał pierwszą nagrodę. Do dziś grupa występuje w rożnych konfiguracjach sycąc uszy muzyką własną oraz utworami znanych poetów i kompozytorów.

Przed występem kolejnej gwiazdy wieczoru, organizatorzy ogłosili wyniki pierwszego etapu konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” – Jesień. Jury oceniało nadesłane fotografie w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież i dorośli. W kategorii młodszej nagrody zdobyli: Maja Dusińska (I miejsce), Nikol Szajkowska (II miejsce) oraz Ada Dojs (III lokata). Wyróżnienie – Patrycja Głozak
Wśród dorosłych wygrał Krzysztof Gulbinowicz, a na pozostałych miejscach uplasowali się Tamara Kaleciańska-Krawczyk i Tadeusz Janke. Wyróżnienie zdobyła Małgorzata Karczewska. Wyróżnione prace można było oglądać w czasie koncertu w kuluarach pałacu. Prace będą eksponowane w siedzibie CCK.

Po tej miłej uroczystości widzowie zostali już tylko z muzyką Kwartetu Semplice, zespołu którego założycielem był nieodżałowanej pamięci Łukasz Pietrzak. Wspaniałe brzmienia akordeonu, kontrabasu, gitary i klarnetu przeniosły widzów w świat wspaniałej muzyki Piazzoli czy Jobima.

Choć repertuar zespołów był zupełnie odmienny, jednak oba występy pozwoliły widzom choć na chwilę przenieść się w Krainę Łagodności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group