Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8478
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W blasku świętego Światła

Czwartek, 15 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 11:42
Autor: TEJO
Jelenia Góra: W blasku świętego Światła
Fot. Archiwum
Do Zakopanego pojechali jeleniogórscy harcerze, aby od swoich słowackich kolegów wziąć Światełko Pokoju, przywiezione z Betlejem. Już we wtorek betlejemski ogień będą mogli zapalić wszyscy chętni mieszkańcy stolicy Karkonoszy.

Akcja Betlejemskiego Światła Pokoju została po raz pierwszy zorganizowana w roku 1986 przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu. Światło zapalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przewożone jest na pokładzie samolotu austriackich linii lotniczych do Wiednia i stamtąd jest rozwożone do innych krajów.

- Pozostajemy wierni tradycji, dlatego w tym roku również chcemy Światło Pokoju przekazać wszystkim. Skauci i harcerze sztafetą niosą Płomyk Nadziei po całej Polsce, trafią też do nas - mówi Marian Łata, komendant jeleniogórskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego.
Skauci ze stolicy Karkonoszy już niebawem przywiozą do miasta Betlejemskie Światło. Podczas jego transportu będą musieli zadbać o to, aby nie zgasło.

- Uroczystość przekazania Ognia zaplanowaliśmy na wtorek, na placu Ratuszowym o godzinie 17 - zapowiada komendant Łata. Jak zwykle, w niezwykłej scenerii zapadającego zmroku, harcerski korowód z pochodniami stanie nieopodal ratusza. Każdy chętny na zabranie Ognia do domu powinien przyjść ze świeczką zaopatrzoną w ochraniacz przed wiatrem.

Betlejemski Ogień płonie bezustannie w Grocie Narodzenia Pana w Betlejem, upamiętniając przyjście na świat Chrystusa. Związana z nim legenda głosi, że pierwszym, który przewiózł je w rodzinne strony był rycerz powracający z wyprawy krzyżowej, pragnący przekazać najbliższym tchnienie dobroci i pokoju. Obecność Ognia z Betlejem w mieszkaniach ma zapewnić domownikom spokój i dostatek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
223
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group