Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4047
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W autobusie tylko pod krawatem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 września 2008, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego muszą być eleganccy. To wewnętrzne ustalenie firmy, które zobowiązuje pracowników do zakładania błękitnej koszuli i krawata.

Starsi korzystający z komunikacji miejskiej pamiętają, że jeszcze kilkanaście lat temu kierowcy MZK (wówczas MPK, a potem WPK) mieli specjalne mundury z czapkami. Dziś o powrocie do uniformizacji nikt nie mówi, ale w firmie stawiają na elegancję.

- Każdy kierowca dostaje ubiór służbowy, na który składają się spodnie, koszula, marynarka, sweter oraz krawat. Zakładanie koszuli i krawata to minimum, jakiego oczekujemy od prowadzących – mówi Marek Woźniak, dyrektor Miejskiej Zakładu Komunikacyjnego. Pozostałe części stroju służbowego mogą zakładać w zależności od pogody. Wyjątkiem są upały, kiedy kierowcy nie muszą wiązać krawata – usłyszeliśmy.
Po 1 września skwar raczej nam nie grozi, więc krawat powinien być przy kołnierzyku każdego prowadzącego autobus miejski.

Kierowca to „wizytówka” nie tylko pojazdu, lecz także firmy. Powinien być nie tylko schludnie ubrany, ale też uprzejmy dla pasażerów i gotowy do pomocy w każdej chwili. Tego miały nauczyć pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego szkolenia przeprowadzone w ubiegłym roku. Czy jest lepiej niż było? Niech ocenią sami pasażerowie, którzy w tej sytuacji są najlepszymi krytykami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

KochaSJG1983 3-09-2008 9:37
Tutaj już nie chodzi o samą elegancję kierowców MZK, ale i również o to, jak i w jaki sposób zwracają się do pasażerów korzystających z autobusów. Zauważyłem, że coraz mniej ludzi jeździ autobusami i może to ma wpływ na to, że zachowanie niektórych kierowców jest wręcz karygodne i pozostawia wiele do życzenia.
~_ojdiridirachciach___ 3-09-2008 9:52
Każdy pasażer też powinien otrzymywać krawat wsiadając do autobusu. To podniosłoby kulturę podróżujących, a poza tym każdy mógłby się dowiązać do uchwytu pod sufitem. Możnaby wtedy wygodnie trzymać gazetę dwiema ręcami ;)))
zloty666 3-09-2008 12:36
Co z eleganckiego ubioru jeśli kierowca ma "charakter chama" ?!? Ludków coraz mniej jeździ autobusami i będzie ich jeszcze mniej ! Jeśli kierowca jest chamski a jego przełożeni bronią jego zachowania, to żaden strój nic nie pomoże ! ! !
ebee 3-09-2008 14:36
Dziś Pan Woźniak wyeliminował niechlujów, jutro pewnie pozbędzie się tzw. chamów. Jako kierowca dużo jeżdzący osobówką stwierdzam, że kireowcy MZK w znacznej większości , to fachowcy i partnerzy na ulicy ! Brawo Panie Dyrektorze ! Tak trzymać !
obiektywny 3-09-2008 15:14
co tu duzo wymagac od kierowcy, w znacznej wiekszosci to ludzie po zawodowce z razacymi brakami w kulturze i to tylko tej podstawowej. oczywiscie sa wyjatki ale to mozna zliczyc na placach rak. niestety zadne kursy nie zrobia z prostaka w miare kulturalnego czlowieka, to sa zaniedbania wyniesione z mlodych lat... tak wiec mysle ze nie o krawaty tutaj powinno sie rozchodzic a o poprawe zachowania, mnie np jako pasazera zupelnie nie interesuje jak wyglada kierowca dla mnie moze jezdzic nawet w slipkach byle by byl kulturalny. tyle mojego zdania w temacie.
~tomjg 3-09-2008 15:51
po co komu elegancki ubiór jak tabor mzk do bani!! :-)
~Tessa 3-09-2008 16:16
I co z tego, że w krawatach, jak nie jednemu słoma z butów wystaje. Rzadko mozna spotkać miłego i sympatycznego kierowcę. Dzięki Bogu sa tacy, ale szkoda, że mozna ich policzyc na palcach jednej ręki :(
0007 3-09-2008 16:31
Ja i tak się dziwię tym kierowcom. Codzienne spotkanie z takim ogromem chamstwa pasażerów może się odbić na psychice.
~rondel 3-09-2008 17:08
Nie jeżdżę bardzo dużo M.P.K.ale nie mogę powiedziec złego słowa na kierowców.Ogolnie są życzliwi i nastawieni przyjażnie.
~rrk 3-09-2008 17:50
Ten "obiektywny" to zna się na prostaskach,bo pewnie jedną czy dwie klasy więcej zaliczył no i pewnie ma maturę,tylko ciekawe co potrafi więcej niż rozpoznać prostaka.
~łucja 3-09-2008 18:49
Często jeżdżę linią nr 2.Przewaga pasażerów to ludzie starsi..żal patrzeć jak kierowcy szarpią przy hamowaniu dojeżdżając do przystankównie myślą najwidoczniej,ze starość także i ich kiedyś przywita.
~normall 3-09-2008 19:28
a co pan dyrektor chce wymagac za 1200 zł niech sie cieszą ze mają kierowców bo juz na mieście słychac o braku kierowców
~kwa 3-09-2008 19:38
a czy kierowca pod krawatem jest mniej awanturujący się?
~miś 3-09-2008 19:45
I słusznie ! Bo człowiek pod krawatem jest mniej awanturującym się.
~miś 3-09-2008 20:10
"...klient w krawacie jest mniej awanturujący się" a na poważnie w innych miastach kierowcy miejskich autobusów już od dawna są elegancko ubrani a autobusy kursują zgodnie z dobrze ustawionym rozkładem jazdy
Ella 3-09-2008 20:18
Kierowca jest tylko jeden, a przez cały dzień pracy wsiada do autobusu wielu ludzi i ... chamów...... Każdy człowiek ma jakieś granice wytrzymałości, więc niech ci "mądrzy" i "kulturalni" spojrzą na kierowcę autobusu jak na człowieka, który ma lepsze bądź gorsze dni, a nie jak na zaprogramowanego robota, który na życzenie się uśmiecha... A co do postu z 15:14 to ciekawe skąd ma takie informacje, bo ja jakoś nie zauważyłam aby kierowcy na czole mieli wypisane jakie wykształcenie mają...
~Sabath 3-09-2008 20:40
tak kierowca,pasażerowie i autobus żeby też był taki elegancki
~krawaciarz 3-09-2008 21:16
w koszule i krawat kierowców ubrał już dyrektor ok 5 lat temu, a w kulturze nic się nie zmieniło. Dyrektorze Woźniak krawat i koszula nie równa się kultura. Dotyczy to oczywiście również dyrektora i wszystkich pracowników MZK, o czym przekonuje się każdy kto tylko ma kontakt z tą firmą. Po co dzisiaj wywołany jest temat krawata?? Może lepiej dyrektor wypowie się jak przeorganizuje firmę żeby nie tonęła.
~mastodon 3-09-2008 22:56
idzie facet przez pustynie, patrzy a tu gosc sprzedaje krawaty. se pomyslał ze jakis dziwny. idzie dalej juz z 2 dni i pada z wycienczenia az tu nagle widzi restauracje z informacją na drzwiach: "bez krawatów wstęp wzbroniony" buhahaha
Rosomak 3-09-2008 22:58
Do-(Obiektywny),znam wielu,chamów,ze średnim,i wyższym wykształceniem,i wcale nie są to kierowcy MZK-Jelenia Góra.Pozdrawiam.
~mac 3-09-2008 23:01
to jeszcze proponowałbym zadbać o kulturę tych panów za kółkiem, którzy na pętli często załatwiają swe potrzeby za autobusem, a śmieci wygarniają na ulicę, mimo, że stoją obok śmietnika...
~dinozaur 4-09-2008 0:47
~ Yogi do obiektywnego 4-09-2008 0:58
Niestety czytając Twój post mam wrażenie , że masz wysokie mniemanie o sobie ,ale sądząc po zwrotach jakich używasz to maturę zdawałeś chyba zaocznie ( jeżeli ją posiadasz). Nie wykształcenie decyduje o kulturze człowieka. Sposób w jaki ktoś postrzega innych świadczy o nim samym.Zanim komuś dołożysz w następnym poście , spójrz na siebie
~Wesley 4-09-2008 8:04
No ok, może i nie wykształcenie decyduje o poziomie kultury, ale podejrzewam, że ma na nią dość spory wpływ. U wielu kierowców tej kultury nie ma nawet w najmniejszym stopniu. Wczoraj wsiadając do 6 "środkowymi" drzwiami, o mało nie zostałem przytrzaśnięty przez te drzwi. Jeżeli kierowca ma problem ze wzrokiem to chyba nie powinien prowadzić autobusu, bo stwarza zagrożenie. Lecz owy kierowca specjalnie zamknął drzwi (być może przez mój wiek - 16 lat, ale wbrew obiegowej opinii nie każdy młody człowiek to złodziej i oszust) gdy już dostałem się do autobusu to kierowca zaczął mi mówić którymi drzwiami się wsiada... To był pierwszy taki mój przypadek, a zazwyczaj wsiadam środkiem lub tyłem. Co ciekawe drzwiami, którymi jak wsiadałem do owej 6 wsiadali też inni ludzie (starsi ode mnie) i im kierowca nic nie powiedział. Fakty są niestety takie, że podróżowanie komunikacją miejską to męką, bo kierowcy są w większości chamscy i nie wychowani. Miłych kierowców można zliczyć na palcach jednej ręki.
~M. 4-09-2008 20:20
Proponuję wszystkim "kulturalnym pasażerom" przyjmijcie się do pracy jako kierowca autobusu -właśnie poszukują ludzi do pracy- a ja wam gwarantuję że góra po dwóch miesiącach będziecie jeszcze większymi chamami niż kierowcy których obecnie krytykujecie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group