Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5674
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W autobusie MZK podładujesz komórkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 lipca 2017, 15:13
Aktualizacja: Piątek, 21 lipca 2017, 7:28
Autor: ZR/MZK
Fot. Użyczone/MZK
Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze kupił autobus. To dwunastometrowy mercedes citaro O530 wyprodukowany w 2013 roku. Jest niskopodłogowy, trzydrzwiowy i w całości klimatyzowany. Posiada silnik o pojemności skokowej 7201 cm sześć. , mocy 210 kW i normie emisji spalin Euro5.

Autobus, oprócz bogatego wyposażenia w System Informacji Pasażarskiej: system zapowiadania przystanków, system tablic kierunkowych z tablicą wyświetlającą przebieg linii komunikacyjnej - został doposażony w trzy podwójne porty USB do ładowania urządzeń elektronicznych, z których będą mogli korzystać pasażerowie.

MZK nabył mercedesa w trzyletnim trybie leasingowym. Autobus kosztował 550 tys. zł netto. Kursować będzie na wszystkich liniach - w zależności od potrzeb. Dzisiaj (20.07) obsługuje linię nr 8.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~. 20-07-2017 15:25
A kiedy będą nowe CZARNO CZERWONE autobusy , które wygrały w głosowaniu ??
~~.~ 20-07-2017 15:46
Najpierw niech WiFi będzie we wszystkich autobusem przynajmniej tych od nr 800 w gore:/
~NIL 20-07-2017 16:15
Nowe autobusy będą na początku przyszłego roku.
~ 20-07-2017 16:17
to kiedy podwyżki ?
~mz 20-07-2017 16:20
a stare graty dalej jezdza
~ 20-07-2017 16:31
W Gdańsku takie jeżdżą od 3lat i w sumie to nic wielkiego.
~King-kong 20-07-2017 16:40
Rewelacja
~dinki 20-07-2017 16:43
doładujesz... w ciągu 5-10 minut. Chyba 1% żałosne pomysły
~vvv 20-07-2017 17:08
klimatyzowany tylko co z tego jak kierowcy tej klimatyzacji nie włanczają
~xz 20-07-2017 19:26
taaa klimatyzowane ... podobno te co jeżdżą teraz również są klimatyzowane.. no właśnie PODOBNO... dzisiaj w autobusie gorzej niż w saunie, zimniej na dworze było
~do 16:31 20-07-2017 19:28
W gdańsku jeżdżą Conecto a nie Citaro. Conecto jest to turecki mercedes.
~mk 20-07-2017 19:59
obnizcie ceny za przejazd w starych brudnych złomach!!! az do zajechania!!
~Dario40 20-07-2017 21:23
Fajnie by było gdyby na wyświetlaczu numer miał kolor taki niebieski jak we Wrocławiu.Szkoda że nie będą też w kolorze żółto-czerwonym jak we większości dużych miast Wrocław,Warszawa.
~Polak 20-07-2017 21:53
znów zakupiono niemiecki autobus. Zamiast kupić polskie autobusy solaris to lepiej z zagranicy.
~ 21-07-2017 9:49
ostatnio wsiadłam do takiego który miał włączoną klimatyzację. od razu było czuć. nie chciało się wysiadać.
~xxxxxx 21-07-2017 10:09
Dlaczego: 1) Kupujecie jakieś nie wiadomo co - mamy polskie Solarisy - autobusy, które kupuje pół Europy! Autobus roku 2016 i 2017! A my kupujemy jakieś mercedesy ;/ 2) KARZCIE kierowców za niewłączanie klimatyzacji. To jest notoryczne. Swoją drogą może to jest inny problem - czy ta klima jest nabita? 90% autobusów to jeżdżące piekarniki!
~ 21-07-2017 11:19
Dramat z tą klimatyzacją, tzn. jej brakiem. Już parę razy musiałem wysiąść dużo wcześniej niż zamierzałem, bo inaczej chyba bym zemdlał. Druga sprawa to dziwne praktyki kierowców (kierowcy?) obsługujących "7". Wsiadam na pierwszym przystanku od pętli a tu okna i szyber dachy pootwierane, gdy na zewnątrz deszcz. Albo właśnie odwrotnie - podczas spiekoty pozamykane. I trzecia sprawa: często "7" to autobus z podwyższonymi oparciami i welurową trapicerką. No, niestety ale od czasu do czasu potrzebny jest odkurzacz, bo brud wyłazi na potęgę. Swoją drogą to nienajlepszy pomysł na krótkie trasy, często podróżują nim ludzie w roboczych ciuchach, że o śmierdzielach nie wspomnę...
~ 21-07-2017 11:22
10 takich samych fotek - paranoja. A przecież nie maczał tu palców "fotoreporter" z Jelonki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group