Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2543
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W artystycznym świecie marzeń

Czwartek, 8 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:26
Autor: TEJO
Jelenia Góra: W artystycznym świecie marzeń
Fot. archiwum
W Teatrze Cinema w Michałowicach zakończyła się realizacja klipu zatytułowanego "Opowieść zimowa". To kolejny epizod filmu "In Art Dreams come True", kręconego przez wzbudzającą zarazem podziw i kontrowersje Katarzynę Kozyrę. Dzieło, które ma polski tytuł "W sztuce marzenia stają się rzeczywistością", wkrótce zobaczą jeleniogórzanie.

Kozyra, znana z kontrowersyjnych wystaw oraz instalacji, w regionie jeleniogórskim przebywała po raz pierwszy. Autorka, między innymi rzeźby "Piramida zwierząt" oraz projektów "Łaźnia" i "Święto Wiosny", tym razem pracuje nad nowym, multimedialnym pomysłem "In art Dreams Come True" - "W sztuce marzenia stają się rzeczywistością". To zrealizowany w różnych miejscach, pomiędzy Berlinem a Warszawą długometrażowy film z elementami fabularnymi, w którym artystka gra główną rolę.
Kozyra wciela się w różne kontrowersyjne postacie: śpiewaczkę nocnego klubu, czy diwę operową. Jej przewodnikami są autentyczne postacie. Transwestyta Michael Al Omari (na scenie Gloria Viagra) pokazuje artystce życie nocnych klubów, uczy ją jak kobieta powinna się malować, czesać, poruszać i co robić, żeby być piękną. Grzegorz Pitułej z Warszawskiej Opery Kameralnej (Maestro) uczy ją śpiewać i jak stać się diwą operową.

Filmy - epizody rejestrują spotkania, fascynacje ludźmi, różne stany emocji i wcielanie się artystki to w świat opery, a to w życie nocnych klubów gejowskich. - Obydwa wcielenia reprezentują całkowicie inne osobowości. Łączy je kreowanie własnego wizerunku, teatralność i bycie osobą publiczną.

Katarzyna Kozyra wciąż poszukuje kontrastowych miejsc i różnych osobowości - czytamy w katalogu wystawy.
W podjeleniogórskich Michałowicach, w siedzibie Teatru Cinema, artystka stworzyła kolejną wizję świata z pogranicza plastyki i absurdu. Zdjęcia do epizodu kręcono tam przez dwa dni.

Pozostałej treści filmu nie zdradzimy. Całość będzie można po raz pierwszy obejrzeć 15 grudnia podczas wernisażu wystawy Kozyry w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1 w Jeleniej Górze.

Ponadto w BWA pokazane będą: "Olimpia" oraz praca "Lou Salome".

Wystawa czynna będzie do <b>15 stycznia 2006.</b>

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group