Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14111
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W areszcie przybyło pracowników i osadzonych

Sobota, 31 marca 2018, 13:34
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: W areszcie przybyło pracowników i osadzonych
Fot. Paweł Guszała
Zgodnie z zapowiedziami, kończy się proces likwidacji Aresztu Śledczego w Lubaniu. Część pracowników oraz aresztowanych z tego miejsca już została przeniesiona do zakładu w Jeleniej Górze.

Od 1 kwietnia formalnie Areszt Śledczy w Lubaniu ma przestać funkcjonować. Funkcjonariusze z tej placówki znaleźli zatrudnienie w zakładach: w Zarębie, Wrocławiu oraz Jeleniej Górze. Część, która miała takie uprawnienia, odeszła na emeryturę. Do naszego miasta przyjechało 27 funkcjonariuszy, 17 z nich pracuje w dziale ochrony, 10 w administracji. Oczywiście nie tylko pracownicy Aresztu Śledczego z Lubania zostali przeniesieni do Jeleniej Góry, ale również osadzeni.

- Pojemność jeleniogórskiego aresztu się nie zmieniła. Mamy 309 miejsc i tyle jest zajętych. Zmienia się za to specyfika osób, które u nas przebywają. Wywozimy do innych placówek osadzonych- skazanych, a przyjmujemy tymczasowo aresztowanych z Lubania. Do niedawna te proporcje były takie, że około 260 osadzonych to byli skazani, a około 40 tymczasowo aresztowani. Teraz te proporcje się zmieniają. Około 100-150 jest tymczasowo aresztowanych i druga taka liczba skazanych - mówi mjr Mariusz Mrozewski, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Tymczasowo osadzeni to bardzo specyficzna grupa, wśród nich są nie tylko drobni przestępcy, ale i osoby, które mają na swoim koncie zbrodnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
818
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group