Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8554
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Volkswagenem do rowu

Wtorek, 5 stycznia 2010, 19:08
Aktualizacja: 19:09
Autor: Angela
REGION: Volkswagenem do rowu
Fot. Angela
Do poważnie wyglądającej, ale niegroźnej w skutkach kolizji doszło dzisiaj na drodze nr 101 Jelenia Góra – Karpacz nieopodal zjazdu na Mysłakowice. Kierująca volkswagenem polo jadąc od Mysłakowic wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zajechała drogę kierowcy citroena, uderzyła w niego, a następnie wpadła pojazdem do rowu.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Żaden z uczestników kolizji nie odniósł poważniejszych obrażeń. Niepotrzebna była też pomoc karetki pogotowia.

– Kierująca samochodem polo wymusiła pierwszeństwo przejazdy na kierowcy samochodu citroen, który poruszał się od strony Karpacza. Sprawczyni wyjechała z drogi podporządkowanej na drogę główną, zmusiła kierowcę citroena do gwałtownego hamowania, w wyniku czego doszło do zderzenia się tych dwóch pojazdów, po czym pojazd sprawczyni wylądował w rowie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało – relacjonuje mł. asp. Kacper Krauze z drogówki.

Kierująca całe zdarzenie tłumaczyła oślepieniem ją przez słońce. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym, a z uwagi na znaczne uszkodzenie jej pojazdu policja zatrzymała też dowód rejestracyjny samochodu. Funkcjonariusze ostrzegają, że mimo pozornie dobrych warunków na drogach, na niektórych odcinkach jezdni zalega błoto pośniegowe, które w połączeniu z niską temperaturą powoduje, że jest dość ślisko. Droga hamowania jest więc znacznie wydłużona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group