Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6075
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Vivat Nowy Rok 2009!

Czwartek, 1 stycznia 2009, 1:16
Aktualizacja: Piątek, 2 stycznia 2009, 8:22
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Vivat Nowy Rok 2009!
Fot. TEJO
Strumieniami szampana i w blasku ogłuszających i oślepiających fajerwerków jeleniogórzanie i goście powitali Nowy Rok na wspólnej imprezie w Rynku. Mimo mrozu wszyscy świetnie bawili się przy coverowych rytmach, a noworoczne życzenia złożył mieszkańcom prezydent miasta Marek Obrębalski.

– Jak nie wiecie, co to jest coverowa muzyka, to są właśnie melodie, przy których wszyscy świetnie się bawią – żartował Darek Maląg z Muzycznego Radia, który prowadził ze sceny pierwszego od ośmiu lat sylwestra w plenerze. I rzeczywiście: zebranym, których z każdą minutą przed północą było coraz więcej, bardzo podobały się brzmiące ze sceny hity.

Przy takich rytmach nie czuło się też spadającej temperatury. Najpierw duet An Dreo & Karina wprowadził wszystkich w świat włoskich melodii znanych z repertuaru Al Bano i Rominy Power. Później – przy znanych hitach The Beatles w wykonaniu The Shout z Namysłowa, plac Ratuszowy „oszalał”. Wierni fani Brytyjczyków z pamięci śpiewali słowa poszczególnych piosenek.

Tuż przed północą na scenę wyszedł prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. – Kończy się wielki rok jubileuszowy 2008. Życzę wszystkim mieszkańcom udanego Nowego Roku 2009! – mówił szef miasta. Chóralne odliczanie poprzedziło północ, kiedy to w niebo wystrzeliły tysiące kolorowych i hucznych fajerwerków. Strzeliły też korki od szampanów, w ruch poszły puszki z piwem, a zebrani spontanicznie składali sobie życzenia noworoczne. Pokaz sztucznych ogni z lampką szampana w ręku podziwiał ze sceny prezydent Obrębalski i Dariusz Maląg.

Miasto jeszcze przez kilkadziesiąt minut „grzmiało” petardami. Idąc ulicami miało się wrażenie strzelaniny. Niezbyt odpowiedzialni młodzi ludzie rzucali też wybuchowe zabawki pod koła jadących samochodów. Na razie policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń.

A w Rynku zabawa trwała do pierwszej przy muzyce zaserwowanej przez Anię Tarkotę i Macieja Wowka, lubianych prezenterów Muzycznego Radia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy dobrze bawiłeś/aś się na sylwestrze w Rynku?

Oddanych
głosów
90
Tak
47%
Nie
31%
Mogłoby być lepiej
22%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, pośmiecili i pojechali
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group