Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8317
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cervia: VIII Turniej Piłki Nożnej w Cervii

Wtorek, 8 czerwca 2010, 18:07
Aktualizacja: 18:12
Autor: podinsp. Edyta Bagrowska
Cervia: VIII Turniej Piłki Nożnej w Cervii
Fot. JKS Gwardia
Po raz kolejny jeleniogórska drużyna wystawiona przez International Police Association Region Jelenia Góra i Jeleniogórskie Stowarzyszenie Sportowe „Gwardia” w dniach od 27 do 28 maja 2010 roku wzięła udział w rozgrywkach piłkarskich w Cervi, których organizatorem była IPA Cesena i Cervia.

W imprezie oprócz trzydziestu dwóch ekip męskich wzięło udział pięć zespołów kobiecych, a wśród nich drużyny z Włoch i z Irlandii.

W rywalizacji męskich zespołów oprócz drużyn włoskich uczestniczyli policjanci różnych formacji z Węgier, Finlandii, Rumunii, Belgii, Szwajcarii i Norwegii.

Turniej rozpoczął się 27 maja wieczorem paradą wszystkich drużyn ulicami Cervii zakończoną prezentacją na centralnym placu miasta.

Od wczesnych godzin rannych 28 maja rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Jeleniogórska drużyna po ciężkich walkach wyszła na I miejscu z grupy eliminacyjnej, niestety po drodze stracili bramkarza, który odniósł kontuzję kolana. Jego miejsce zajął jeden z napastników. Pomimo tak poważnych strat wzięli udział w turnieju po drodze pokonując między innymi reprezentację Szwajcarów 8:1.

W trakcie parady w Cervii jeleniogórska drużyna miała okazję prezentować barwy Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego, a także walory turystyczne całego regionu. W trakcie turnieju wizytę drużynie złożyli jeleniogórscy radni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1202
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group