Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6521
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: VII Maraton Zagadek w Rzemiosłach

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 7:42
Aktualizacja: Piątek, 28 kwietnia 2017, 7:11
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: VII Maraton Zagadek w Rzemiosłach
Fot. Użyczone
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego odbył się VII etap powiatowego konkursu Maraton Zagadek Logicznych i Matematycznych, adresowany do uczniów techników.

Pomysłodawcą, twórcą i organizatorem konkursu jest Katarzyna Zipser – nauczyciel matematyki w ZSRA. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu jeleniogórskich szkół: z Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Do I etapu przystąpiło 39 zawodników gotowych zmierzyć się z różnego typu zadaniami logicznymi. Po każdym etapie uczestnicy z najniższą punktacją odpadali z dalszych rozgrywek. O progach punktowych uprawniających do uczestnictwa w kolejnych etapach decydowało jury złożone z nauczycieli matematyki z w/w szkół.

Maraton trwał od godz. 9:00 – 15:00. W tym czasie uczniowie rozwiązali pięć różnego typu testów, które jednoznacznie wyłoniły ARCYMISTRZA maratonu. W tym roku została nim Paulina Tarazewicz z ZST „Mechanik” zdobywając 69,5 punktu na 73 możliwe do zdobycia, MISTRZAMI zostali ex equo Dominik Skorupa z ZSOiT oraz Przemysław Migda z ZSE zdobywając 65,5 punktu, WICEMISTRZEM został Maciej Owoc z ZSE zdobywając 64,5 punktu. Najlepszymi z ZSRA okazały się w tym roku Justyna Staszewska, Karolina Wróbel i Nikola Kalkowska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a 12 finalistów zostało nagrodzonych egzemplarzami LOGIMIX’a ufundowanymi przez sponsora – Wydawnictwo LOGI.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group