Wtorek, 23 czerwca
23°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy

Audio

Czytaj na głos

Autor: TS 2 min czytania

Już po raz 7. w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się Kongres Samorządowy organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Kolejna edycja tego ważnego dla regionu wydarzenia odbywać się będzie pod hasłem „Silny Samorząd – Silne Państwo”.

reklamy
reklamy

Samorządowcy, przedstawiciele administracji krajowej, świata biznesu i nauki wezmą udział w debacie na temat miejsca samorządu terytorialnego we współczesnej Polsce.

Jedną z najbardziej udanych reform przeprowadzanych po 1989 roku była, moim zdaniem, reforma samorządowa. Jako przykład podam naturalnie Dolny Śląsk, który obecnie znajduje się w czołówce najlepiej rozwijających się regionów w Europie. Ten sukces zawdzięczamy m.in. dobrej współpracy samorządów różnych szczebli, ale też współpracy samorządów ze środowiskiem gospodarczym, naukowym, z uczelniami, ośrodkami naukowo-badawczymi czy z organizacjami pozarządowymi – mówi marszałek Cezary Przybylski. Siódmy Kongres Samorządowy to dla przedstawicieli różnych branż i sektorów okazja do wymiany myśli na temat najistotniejszych wyzwań stojących przed Dolnym Śląskiem. Paneliści postarają się znaleźć odpowiedź na to, jak powinna wyglądać relacja na linii władza centralna – samorząd terytorialny. Podejmą także temat zmian, u progu których stoi dzisiaj Polska.

W programie przewidziano miejsce na rozmowę o ekologii na Dolnym Śląsku, zwłaszcza w kontekście niskoemisyjnych form transportu, czystego powietrza oraz gospodarki odpadami.

Jeśli chcemy, by transport publiczny stał się realną konkurencją dla samochodów, musimy myśleć o zróżnicowanej ofercie: o dobrze funkcjonującej kolei regionalnej oraz aglomeracyjnej. Takie rozwiązanie to nie tylko większe bezpieczeństwo podróży, łatwiejszy dojazd do pracy, szkoły, uczelni, lekarza czy atrakcji turystycznych, ale także skuteczne narzędzie w walce o czyste powietrze. Cieszę się, że podczas Kongresu podejmiemy ten wyjątkowo istotny w kontekście rozwoju regionalnego temat – mówi Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa i jeden z panelistów.

Ostatni, trzeci panel dyskusyjny poświęcony będzie systemowi ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku, w szczególności skutecznej profilaktyce onkologicznej i psychiatrycznej. Ważnym tematem będzie także nowo powstający Dolnośląski Szpital Onkologiczno-Pulmunologiczno-Hematologiczny we Wrocławiu. Kongres poprowadzą Agnieszka Gozdyra z „Polsat News”, Bogusław Chrabota – Redaktor Naczelny „Rzeczpospolitej” oraz Agnieszka Kapłon-Kulig z TVP3 Wrocław.

Wśród zaproszonych do dyskusji gości są m.in.: posłanka Małgorzata Tracz, Irena Krzyszkiewicz - Burmistrz Góry, Katarzyna Kapuścinska - Dyrektor Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka we Wrocławiu, Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Robert Raczyński – Prezydent Lubina, radny dolnośląskiego sejmiku Dariusz Stasiak, prof. dr. habilitowany Kazimierz Kik, prof. dr hab. N. med. Andrzej Kiejna. W debatach wezmą udział również przedstawiciele zarządu województwa – marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski oraz Grzegorz Macko, a także członek zarządu Tymoteusz Myrda.

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy odbędzie się 20 listopada 2019r. na Stadionie Wrocław przy Al. Śląskiej 1. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy obywają się poprzez stronę umwd.dolnyslask.pl.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię mechaników, ślusarzy, spawaczy Firma Spaw-Mont zatrudni mechaników, ślusarzy, spawaczy. Praca delegacyjna ( Niemcy). Tel 508083209 Zatrudnimy lakiernika konstrukcji stalowych Firma Prokostal Ładziński Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko: Lakiernik konstrukcji stalowych Miejsce pracy: Jelenia Góra Wymag… Dodatkowy dochód - Współpraca online Szukam kilku wyjątkowych osób do współpracy! Szukasz dodatkowego dochodu, możliwości rozwoju i działania na własnych zasadach? Zapraszam do kontakt… Elektromechanik- Huta Julia Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka