Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3766
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: VI Półmaraton Jeleniogórski i Dziesiątka Staropolanki. Jeszcze można dołączyć!

Środa, 28 marca 2018, 23:41
Aktualizacja: 23:42
Autor: MDvR
Jelenia Góra: VI Półmaraton Jeleniogórski i Dziesiątka Staropolanki. Jeszcze można dołączyć!
Fot. użyczone
Jeleniogórskie bieganie z widokiem na Karkonosze już 7 kwietnia. Lista startowa została pierwotnie zamknięta 15 marca i wszyscy, którzy dokonali opłaty startowej w terminie mają gwarancję pełnego pakietu startowego. W odpowiedzi na prośby wielu zawodników, którym niekoniecznie zależy na kolejnej koszulce i kolejnym medalu (choć te – jak zwykle w Jeleniej – są wyjątkowe), a bardzo zależy na pięknej jeleniogórskiej trasie, organizatorzy zdecydowali się ponownie otworzyć zapisy, ale bez możliwości otrzymania koszulki i medalu. Cała reszta zostaje bez zmian.

Aktualnie opłata startowa wynosi więc 80 PLN - i na półmaraton, i na "dychę". Można również zapisać się i opłacić start nawet w dniu biegu - pula dodatkowych numerów jest przygotowana. Aktualne są również zniżki - seniorzy z kategorii 60 + zapłacą 50 PLN, a rodzic biegnący z wózkiem zapłaci 60 PLN. Na dystansie 10 km będziemy mieć dodatkową klasyfikację - właśnie dla rodziców z wózkami. Koszulki i medale zarezerwowane są jednak tylko dla tych, którzy opłacili swój start do 15 marca.

Z dystansem 10 km związana jest też kolejna informacja, bowiem patronat nad nim objęła Staropolanka, dzięki czemu mamy w Jeleniej Górze półmaraton oraz Dziesiątkę Staropolanki właśnie. To również podpowiedź, że Staropolanka zapewni wodę dla uczestników jeleniogórskiego biegu. Patronat ten zatoczy zresztą w tym sezonie nieco szersze kręgi, bo kolejne Dziesiątki Staropolanki spotkamy również na kolejnych edycjach cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg, a pierwszy z nich już 13 maja w Polanicy - Zdroju. Większość imprez RWSB odbywa się na Dolnym Śląsku oraz w miejscowościach uzdrowiskowych, więc takie połączenie wydaje się idealne. Półmaraton Jeleniogórski i RWSB łączy też oczywiście organizator. Zapisy do wszystkich biegów RWSB również już trwają.

Tegoroczny Półmaraton Jeleniogórski i Dziesiątka Staropolanki startują 7 kwietnia o godz. 11:00. Zapowiada się wiele atrakcji, a oprócz kibicowania zawodnikom na Placu Piastowskim w Cieplicach - Zdroju, można spodziewać się ciekawej strefy expo, gorącej sportowej atmosfery, stoiska do grawerowania medali, loterii fantowej i ciekawostek prezentowanych przez Miasteczko Zdrowia Uzdrowiska Cieplice. Widok na ośnieżone Karkonosze czeka w pakiecie!

Informacje i zapisy na: https://superbieg.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
854
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group