Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8041
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Vaclav Havel na fotografiach

Poniedziałek, 20 maja 2019, 7:50
Aktualizacja: Wtorek, 21 maja 2019, 16:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Vaclav Havel na fotografiach
Fot. Przemek Kaczałko
W Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze można oglądać wystawę fotograficzną "Obywatel – Prezydent" poświęconą Vaclavovi Havlowi, która prezentuje zdjęcia autorstwa: Alana Pajera, Oldřicha Śkáchy, Bohdana Holomíčka i Přemysla Fialky. Wystawa prezentowana jest w Galerii Inspiracje (ul. Bankowa 27, I piętro) do 30 sierpnia br.
Myślę, że to najwybitniejsza postać zmian politycznych w Europie Środkowej po wojnie. Intelektualista, człowiek który swoim życiem potrafił powiedzieć komunizmowi "NIE", co dzisiaj wydaje się błahą sprawą, ale on pobytem w więzieniu za to zapłacił. Potomek szlacheckiego rodu czeskiego, dramaturg, poeta, twórca, polityk, a przy okazji postać wyjątkowo ciepła - opowiadał Marcin Zawiła, dyrektor Książnicy Karkonoskiej.

Na wystawie można zobaczyć m.in. Vaclava Havla z Królową Wielkiej Brytanii, która prawdopodobnie jest jednym z nielicznych, gdzie Elżbieta II ma odsłonięte kolano. Są też fotografie z Dalajlamą, Rolling Stones'ami, prezydentem Francji, Stanów Zjednoczonych, czy tańczącego Havla z Hilary Clinton.

W trakcie wernisażu wystawy opowiadano jak bardzo przyjaznym człowiekiem był V. Havel oraz zachęcano do udziału w cyklicznej inicjatywie Książnicy Karkonoskiej pod tytułem "Czeski czwartek, albo inny dzień tygodnia".

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group