Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12041
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uzdrowiskowa giełda z duszą

Poniedziałek, 24 maja 2010, 9:27
Aktualizacja: 14:37
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Uzdrowiskowa giełda z duszą
Fot. Gabi
Na tarasie Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach w sobotę i niedzielę „gościły” antyki, przedmioty z przeszłości, biżuteria i inne precjoza. Uczestniczącym w giełdzie staroci związanych z uzdrowiskiem i przyrodą wreszcie dopisała pogoda.

Kramy pełne były większych i mniejszych, zabytkowych przedmiotów. Każdy ze sprzedawców służył radą. Można było porozmawiać i spędzić miło czas. Poza naszymi lokalnymi sprzedawcami pojawili się nasi sąsiedzi z Jablonca nad Nisou. Sprzedawali oni różnej wielkości kryształki, biżuterię jablonecką oraz szkło artystyczne. Nie zabrakło oferty pszczelarzy, w tym wyrobów z wosku.

Sporo było rzeczy związanych z wojną i wojskiem. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Zauważyliśmy szeroką ofertę zastaw stołowych, filiżanek i starych sztućców. Sporo było przewodników i map. Na pasjonatów czekały: mały akordeon, butelka po Fűhrerweinie czy stary, ale sprawny aparat fotograficzny.

Pogoda dopisała III Giełdzie Staroci Przytrodniczo-Uzdrowiskowych. Było miło i przyjemnie. Dzięki temu więcej osób wybrało się na zwiedzanie muzeum oraz kupiło coś na pamiątkę na tarasie. Giełda – stosunkowo nowa propozycja Muzeum Przyrodniczego – z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Być może w przyszłości osiągnie rangę jeleniogórskiego jarmarku staroci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group