Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uzdrowisko czeka na lepsze czasy

Wtorek, 10 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:26
Autor: TEJO
Na remont ulic i placu Piastowskiego oczekują w tym roku mieszkańcy Cieplic, uzdrowiskowej dzielnicy miasta. Aquapark wciąż pozostaje w sferze marzeń.

W planach miasto ujęło także rewitalizację zabudowań przy rzece Kamiennej. W jej pobliżu mają powstać skwery z ławkami. Dziś to jedna z najbardziej zaniedbanych części uzdrowiska.
– Kuracjusze na pewno tam nie zaglądają, choć to krok od budynków sanatoryjnych – żalą się ciepliczanie.

Sytuacja i tak poprawiła się po skanalizowaniu budynków w Cieplicach. Wcześniej ścieki gromadzono w szambach. Ale i tak większość domów, które stoją przy rzece Kamiennej, nie była remontowana od ponad 60 lat.
– Mogłaby być to bardzo atrakcyjna część miasta, przypominająca taką Wenecję w miniaturze – mówią członkowie Stowarzyszenia „Miłośnicy Cieplic”.

Pewne jest na razie, że w uzdrowisku zakończy się w tym roku uciążliwy remont nawierzchni placu Piastowskiego: to najdroższa inwestycja drogowa w mieście. Ma kosztować ponad 9 milionów złotych.
Część traktu już została odnowiona, głównie w rejonie Domu Zdrojowego i sąsiedztwa wejścia do parku.

W tym roku ma się rozpocząć remont trzynastu ulic w centrum Cieplic. W zamierzeniach planistów są także budowy dróg, które połączą ulice Lubańską z Cieplicką. Nie wiadomo, ile czasu zajmie dokończenie planowanych robót.
W planach ujęto także budowę aquaparku. Ale kiedy każdy, a nie tylko kuracjusze, będzie się można popluskać w termalnych wodach?
Na to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group