Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uzdrowisko Cieplice ma SPA i stawia na komercję

Czwartek, 22 września 2011, 7:54
Aktualizacja: Piątek, 23 września 2011, 7:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uzdrowisko Cieplice ma SPA i stawia na komercję
Fot. Angela
Leczniczy basen uzdrowiskowy z hydromasażem, kapsuła młodości, sauna, solarium oraz bicze szkockie – o takie atrakcje został wzbogacony został cieplicki zdrój, gdzie wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie uzdrowiskowego SPA „MARYSIEŃKA”. Nowy właściciel chce zmienić proporcje pacjentów na korzyść tych, którzy za rehabilitację zapłacą z własnej kieszeni.

W oficjalnym otwarciu nowego basenu o średnicy 9 m i powierzchni lustra wody 60 m kw., który powstał w miejscu pochodzących z lat 30. XX wieku trzech mniejszych niecek, tzw. koniczynki, uczestniczyli m.in. Jerzy Łużniak, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego, Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, jego zastępca Zofia Czernow, nowy prezes Zarządu KGHM TFI S.A. Marcin Chmielewski, prezes Zarządu „Uzdrowisko Cieplice” Roman Jałako, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Cieplice Robert Futerhendler, szef Stowarzyszenia Miłośników Cieplic Marcin Kaflik , duchowni i wielu innych gości.

Po słowach wstępu i podziękowań oraz poświęceniu obiektu, przecięto uroczystą wstęgę i zaproszono gości do zwiedzania. Nowy basen, w którym jednocześnie może przebywać około 40 osób został podświetlony.

Marcin Chmielewski, prezes Zarządu KGHM TFI S.A zapowiedział rozbudowę oferty Zdroju
– Jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnej inwestycji dotyczącej Długiego Domu, gdzie siedzibę administracji chcemy przekształcić w bardzo nowoczesny hotel dla klientów komercyjnych. Będzie to kosztowało około 10 - 14 mln zł.
Do końca tego roku wyłonimy wykonawcę i przygotujemy projekt na przekształcenie, którego realizacja potrwa dwa lata – zapowiedział M. Chmielewski.

Dodał też, że w byłym Szpitalu Uzdrowiskowym Małgosia powstanie Dom Spokojnej Starości, co będzie nas kosztowało kolejne 15 mln zł. W planach jest nadbudowa trzech pięter do istniejącego budynku. Te inwestycje zostały już zatwierdzone w projekcie rozwojowym.

Prezes Zarządu Uzdrowiska Cieplice Roman Jałako podkreślał, że spółka w najbliższym czasie skoncentruje się na rozbudowie niewystarczającej bazy hotelowej. – Po przeprowadzonych inwestycjach przebędzie nam około 250 takich miejsc hotelowych, których obecnie nam brakuje. W naszych planach przewidziane jest również dokończenie inwestycji dotyczącej dużego basenu, dla którego zmieniona zostanie koncepcja zagospodarowania. Na dole, gdzie były gabinety zabiegowe, powstaną termy cieplickie, a nad tym obiektem przewidujemy nadbudowę części hotelowej. Realizację tego zadania przewidujemy jednak na rok 2015, bo jest to inwestycja za około 25 mln zł. Na ten cel będziemy starali się pozyskać pieniądze unijne – mówił Roman Jałako.

Od minionego wtorku KGHM TFI S.A jest również właścicielem Uzdrowiska Czerniawa w Świeradowie Zdroju, gdzie spółka w najbliższych dwóch latach chce zainwestować około 15 mln zł na poprawę jakości bazy hotelowo-usługowej. W sumie do właściciela cieplickiego zdroju należy 10 procent uzdrowisk w Polsce, w tym pięć na Dolnym Śląsku. Jednym z celów spółki jest chęć zmiany proporcji pacjentów finansowanych przez NFZ oraz klientów komercyjnych, w tym z Niemiec i Czech.

– Teraz mamy około 80 procent klientów finansowanych przez NFZ. Naszym marzeniem byłyby proporcje 50 na 50. Każde zwiększenie klientów komercyjnych dałby jednak uzdrowiskom „pewien oddech”. Dzisiaj wyniki finansowe są bowiem na granicy dochodowości – mówił prezes KGHM TFI S.A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group