Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6460
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga: zmiany na tym skrzyżowaniu

Sobota, 10 marca 2018, 8:23
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2018, 6:40
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Uwaga: zmiany na tym skrzyżowaniu
Fot. Paweł Guszała
Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów stale monitorują to co dzieje się na jeleniogórskich ulicach. W ostatnim czasie ich uwagę zwróciło skrzyżowanie Marcinkowskiego z Wolności. Jaki mają plan odnośnie tego miejsca?

Tym razem uwagę pracowników MZDiM zwróciło skrzyżowanie ulic Marcinkowskiego z Wolności. Zauważyli pewną niedogodność dla kierowców jadących od strony Cieplic do centrum Jeleniej Góry. Droga jest dwupasmowa. Jeden pas służy do jazdy na wprost, drugi tak samo, ale można z niego skręcić również w lewo w Marcinkowskiego. W momencie gdy któryś z kierowców zdecyduje się właśnie na taki manewr, a zapomni wcześniej użyć kierunkowskazu, wówczas blokuje tych co chcą jechać na wprost.

- Opracowaliśmy pewną modyfikację pracy sygnalizacji świetlnej, która w najbliższym czasie będzie już tam funkcjonować. Spodziewamy się znacznie lepszego ruchu na tym odcinku. Chcemy zmienić czas wpuszczania pojazdów na skrzyżowanie. Kierowcy, którzy będą chcieli skręcić w Marcinkowskiego uzyskają więcej czasu na opuszczenie krzyżówki. Wszystko za sprawą wydłużenia zielonego światła, przy równoczesnym wstrzymaniu innych aut – tłumaczy Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Wszystko odbędzie się w ramach istniejącej już sygnalizacji świetlnej, zmieniony zostanie jedynie program sterujący ruchem. Poprawka ma zostać wdrożona w ciągu najbliższego tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
129
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group