Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6857
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga: zmiany na tym skrzyżowaniu

Sobota, 10 marca 2018, 8:23
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2018, 6:40
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Uwaga: zmiany na tym skrzyżowaniu
Fot. Paweł Guszała
Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów stale monitorują to co dzieje się na jeleniogórskich ulicach. W ostatnim czasie ich uwagę zwróciło skrzyżowanie Marcinkowskiego z Wolności. Jaki mają plan odnośnie tego miejsca?

Tym razem uwagę pracowników MZDiM zwróciło skrzyżowanie ulic Marcinkowskiego z Wolności. Zauważyli pewną niedogodność dla kierowców jadących od strony Cieplic do centrum Jeleniej Góry. Droga jest dwupasmowa. Jeden pas służy do jazdy na wprost, drugi tak samo, ale można z niego skręcić również w lewo w Marcinkowskiego. W momencie gdy któryś z kierowców zdecyduje się właśnie na taki manewr, a zapomni wcześniej użyć kierunkowskazu, wówczas blokuje tych co chcą jechać na wprost.

- Opracowaliśmy pewną modyfikację pracy sygnalizacji świetlnej, która w najbliższym czasie będzie już tam funkcjonować. Spodziewamy się znacznie lepszego ruchu na tym odcinku. Chcemy zmienić czas wpuszczania pojazdów na skrzyżowanie. Kierowcy, którzy będą chcieli skręcić w Marcinkowskiego uzyskają więcej czasu na opuszczenie krzyżówki. Wszystko za sprawą wydłużenia zielonego światła, przy równoczesnym wstrzymaniu innych aut – tłumaczy Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Wszystko odbędzie się w ramach istniejącej już sygnalizacji świetlnej, zmieniony zostanie jedynie program sterujący ruchem. Poprawka ma zostać wdrożona w ciągu najbliższego tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group