Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15692
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga – pojedziemy inaczej

Środa, 11 września 2019, 11:42
Aktualizacja: Niedziela, 15 września 2019, 12:46
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Uwaga – pojedziemy inaczej
Fot. Archiwum
Istotna zmiana w organizacji ruchu nastąpi w Jeleniej Górze od 12 września br. Ze względu na prowadzone prace, związane z wykopami, całkowicie dla ruchu zostanie zamknięty odcinek ul. Mickiewicza, użytkowanej głównie przez mieszkańców Staniszowa i os. Czarne.
Wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Mickiewicza od zbiegu ulic z Głowackiego i Słowackiego do skrzyżowania z ul. Krasickiego – dowiedzieliśmy się.

Prace ziemne trwać będą tam od najbliższego czwartku. Na okres do ich zakończenia (przypuszczalny termin – to 15 października br.) odcinkiem ulicy Słowackiego (także od krzyżówki z Głowackiego do Krasickiego) poprowadzony będzie ruch dwukierunkowy. Ze względu na to w tym czasie wprowadzone będą zakazy parkowania na tym odcinku ul. Słowackiego, dotyczące także stałych mieszkańców. Niestety – niewystarczająca szerokość tego odcinka ulicy nie pozwala na ruch dwukierunkowy przy postoju aut. Odpowiednie oznakowanie jest już przygotowane i obowiązywać będzie od wczesnorannych godzin w dniu 12.09.

Od strony os. Czarne możliwy jest więc przejazd ul. Słowackiego do Krasickiego, później ze skrętem w prawo i powrót na ul. Mickiewicza, by dojechać do krzyżówki z Wojska Polskiego. Ze względu na natężenie ruchu na tym ostatnim skrzyżowaniu zalecany jest (szczególnie dla kierowców, którzy nie jadą w kierunku centrum miasta), skręt w Głowackiego i Morcinka i tą ulicą dojazd do Wolności, gdzie włączenie do ruchu będzie z pewnością nieco łatwiejsze.

Zdajemy sobie sprawę z poważnych utrudnień dla kierowców – powiedziano w Wydziale Gospodarki Komunalnej UM. – Przepraszamy tych, dla których ta uciążliwość będzie znacząca, jednak prace ziemne wykonawcy zostały tak zaplanowane, by w możliwie optymalnym terminie przywrócić ruch w tym obszarze do poprzedniego stanu i mamy nadzieję na zrozumienie przyczyn przejściowych utrudnień.

Twoja reakcja na artykuł?

9
26%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
5
14%
Smuci
2
6%
Złości
17
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
670
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group