Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6208
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwaga na złodziei nie tylko samochodów!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 23 grudnia 2007, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Autor: TEJO
Okres przedświąteczny to okazja dla przestępców, którzy nie mogą oprzeć się pokusie przywłaszczenia pojazdów. Pierwsze sygnały o ich aktywności już są.

W nocy z soboty na niedzielę z osiedla Zabobrze ktoś ukradł volkswagena passata na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jego właściciele nie wywiozą z Jeleniej Góry miłych świątecznych wspomnień, chyba że auto uda się znaleźć policjantom.

Stróże prawa apelują o pilnowanie swojej własności. Nie tylko „ruchomej”. – Jeśli wyjeżdżamy na święta, warto powiedzieć o tym sąsiadom i stworzyć pozory naszej obecności w domu. Poprosić, aby zapalali światło i opróżniali skrzynkę na listy – radzi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Trzeba też uważać na kieszonkowców w przedświątecznym tłoku w sklepach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~yoyo 23-12-2007 10:08
Wpadają do Polski to na parking auto, taka jest tu sytuacja żeby mieć spokój. Zapłacisz, postawisz za płotem i śpisz spokojnie. Tymbardziej, że są parkingi na zabobrzu. Tutaj nie stoją na ulicach po nocach A8, S-Klasse, 7er, jak to ma miejsce w Niemczech i tam nikt tego nie rusza. Nawet nie wspomne o motocyklach stojących na ulicach przykrytych pokrowacami. U nas jakby nie jumneli motocykla to bankowo pokrowiec bye bye... Jak nie wiedział niemiec to już teraz wie o obyczajach polskich. Tutaj inny świat. Dziwny świat. Niestety.
~tytan 23-12-2007 10:32
Zlodziejstwo to już Polska zaraza , dla tych zlodziejskich ka...lii chyba też katolików - nie ma już świętości . Niemcy po otwarciu granic drżą przed plagą zlodzieji z Polski - piszą o tym powszechnie w prasie. I mają racje Przez takich stajemy się spoleczeństwem drugiej kategorii.Nie wiadomo do dzisiaj czy są jakieś metody aby to dziadostwo bezlitośnie "wybić". Stróże prawa pod względem wylapania i wytępienia a zwlaszcza zlodzieji samochodów mają oplakane efekty w przeciwieństwie do poborów, żądań i licznej administracji bowiem apelowanie o pilnowanie swojej wlasności to dużo za malo w stosunku do grasujących zlodzieji a ponadto to do pilnowania wlasności obywateli , ladu i porządku powolana jest dobrze wyposażona i kosztowna w utzrymaniu policja , bo ma tez inne uprawnienia których obywatel nie posiada.Swego czasu odbywalem zasadniczą sluzbę wojskową - kiedy na warcie stal żolnierz i coś zginalo w jego regionie to automatycznie ponosil konsekwencje i byl ukarany.Czy w tym przypadku skradzionego samochodu w rewirze Zabobrza , są policjanci odpowiedzialni za to zdarzenie i czy będą wyciągnięte w stosunku do nich jakieś konsekwencje finansowe, karne i inne za niedopilnowanie ? bo to jest jedyna metoda zmuszenia policji do skutecznej i aktywnej walki z zlodziejami. W przeciwnym wypadku stróże prawa będą ograniczać się tylko spisania protokolów i rejestracji zdarzenia w biurze policji oraz do podawania porad jak obywatel ma się bronić przed rozmaitymi wtrzutkami , wykolejeńcasmi , zlodziejami. Mam nadzieję że miasto wreszcie oczyszczą ze zlodzieji powolane do tego celu specjalne sluzby jak policja- bo metody walki z tymi typami zlodziejskimi chyba znają.Mnie też zginąl Passad z Zabobrza - a o operatywności policji w moim przypadku nie będę się wypowiadal.
~piesbaskerwiluf 23-12-2007 10:46
Nie ma bata na pontiaka ;p wyniucham go na pewniaka dajcie mi tylko kilka skarpetuf tych dojczuw i bedzie po sprawie ;d
marl 23-12-2007 11:11
Wszyscy sa przeciw złodziejstwu samochodów, ale jak potrzeba części czy radia samochodowego to zwykle nie kupi się w sklepie bo za drogo, tylko na gieldzie, a uzywane częsci to pochodzą tylko z rozbitych samochodów? Jeśli nikt by nie kupował części niewiadomego pochodzenia to i złodziejstwo by znikło. Istnieje ciche przyzwolenie na takie praktyki.
~piesbaskerwiluf 23-12-2007 13:05
<i> regulamin złamany </i>
~_rymcycymcy___ 23-12-2007 18:57
Ja to a propos "..opróżniania skrzynki na listy". Mi to robią sąsiedzi regularnie i wcale mi się to nie podoba ! :/
~do tytan 23-12-2007 19:02
walnij się w łeb tytan a może za skradzione auto będzie odpowiadał zarządca drogi, na której stało auto, a jak ukradną ci potrfel w autobusie to mzk poniesie odpowiedzialność. jak chcesz coś ochronić to pilnujesz sam albo wynajmujesz ochronę - proste po ostatnim wypadku przy shellu wątpię, zeby policjanci chcieli przekraczać dozwoloną prędkość nawet w pościgu...
~Tytan do "do tytan" 23-12-2007 21:59
Za skradzione auto nie bedzie odpowiadal żaden zarządca drogi bo on nie jest ustawowym gwarantem bezpieczeństwa na rzecz obywateli, ale wlaśnie będzie mial na to wplyw policjant bo ma czuwać i wiedzieć jacy i gdzie są zlodzieje aby ich przycupić bo on jest do tego powolany i przeszkolony - tak tez jest w USA bo obywatel na wlasna rękę nie może dzialać tylko ma zglosić na policję nawet zagrażającą sytuację lub domniemanie o przestępstwie- bo jak mówią amerykanie od tego jest policja i za to im spoleczeństwo placi i stanowczo egzekwuje , podobnie powinno być w Polsce , a nie nalezy placić za statystykę czy figuranctwo lecz za utrzymanie , zagwarantowanie bezpieczeństwa osobistego, wlasności obywateli i porządku. Tego jeszcze nasi stróże prawa nie przyjeli do wiadomości.Dlatego przestępcy maja taka labę w Polsce a zwlaszcza zlodzieje - gdzie są legalne markety sprzedajace rozkręcone na części samochody.Więc nie wiem kto ma się walnąć w leb i w jakim celu? Może uważasz że miejscowe spoleczeństwo chronil będzie spolecznie jakiś "Timur i jego drużyna" a policjant w biurze należycie będzie rejestrowal i zakladal teczki o wykroczenich i kradzieżach - jak jemu zgloszą poszkodowani. Pomylileś kolego chyba Polskę z Ugandą - bo jak będą same firmy ochroniarskie to po jakie licho kosztowna POLICJA ?
~ekipa z karpacza 23-12-2007 22:25
dobrze ze u nas nie kradna aut.
piipi 24-12-2007 11:19
...pewien "emeryt" w artykule "najlepszy w trzech gwiazdkach" z dn.20.12,....cos wspominal o"wyparowaniu"samochodow zaparkowanych przy Sudeckim-hotelu.Pytalam go o znaczenie tego slowa, ale on chyba stal sie "para"....
~Do Tytana 24-12-2007 15:54
żyjemy w Polsce a nie w USA w Polsce bezpieczeństwo obywateli spoczywa w rękach państwa. To państwo z naszych podatków finansuje Policję, Służbę Zdrowia i inne organy, które z założena powołane sa do takich szczytnych celów jak napisałeś. W praktyce nakłady na formacje finansowane z budżetu państwa są kroplą w morzu potrzeb (nie tak jak w USA). To tak jakbyś budowlańcowi dał tylko młotek i wymagał postawienia całego domu. Praca Policjantów w mieście zasadniczo różni się od słuzb wartowniczych w wojsku. Wymagania, o kórych napisałeś mógłbyś stawiać Policjantom w USA a nie w Polsce. Polscy Policjanci to nie są amerykańscy mariens - zobacz kogo przyjmują teraz do Policji - zdecydaowana większość to małe dzieci po szkole średniej, którzy i tak nie zaspakajają zapotrzebowania kadrowego. Czego Ty od nich wymagasz? Pomijam już sprzęt, który mają do dyspozycji... i co chcesz im potrącić z pensji 1500zł? Za dużo kryminalnych seriali o polskiej Policji się naoglądałeś.
~jura 25-12-2007 14:33
Biadolenie o zarobkach i lament o ciąglych brakach kadrowych i potrzeb wszystkiego dookola - to jest juz tradycja i klasyka w policji - a wlaściwie to zaciemnianie obrazu w niskich wynikach policji w likwidacji np. zlodziejstwa i chuligaństwa ,pod tym biadoleniem zakamuflowna chyba też jest niska dyscyplina w policji - przecież to ma być aktywna slużba a tam są jakieś związki zawodowe ciekawe czy nie politykierskie - przez co przelożeni silą rzeczy muszą być tolerancji nawet do nierobów ale za to dzialaczy .Socjologia mówi że od takich nic nie można wyegzekwować. Przecież dzialacz związkowy może nie mieć żadnych wyników a forsę bierze nie wiem czy interesuje takich stan bezpieczeństwa w spoleczeństwie. Dlatego zgadzam sie z tym że praca policjanta różni się od zajęć w wojsku zwlaszcza pod względem dyscypliny i wymogów.A jężeli będzie niebezpiecznie i będzie to kraj zlodzieji do czego zmierza to Państwo nie będzie utrzymywalo ani policji ani sluzby zdrowia bo Ci przedsięboircy którzy wytwarzają podatki i na te cele loża , to op prostu nawieja do miejsc bezpiecznych i cywilizowanych. Dlatego należy zreformować sluzby bezpieczeństwa i porządku ,obnizyć koszty i zagwarantować bezpieczeństwo obywatelom aby się rozwijali a nie emigrowali bo kraj jest ...- itd. tak argumentują ludzie i mają rację. Sądzę że jest to obiektywna ocena naszej obecnej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group