Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5434
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwaga na szlakach!

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 27 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 27 lipca 2006, 14:37
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Otwartego złamania ręki doznała w czwartek turystka, która wchodziła na Śnieżkę. W górach jest sporo ludzi, ale – na szczęście – wypadków zbyt wiele nie ma.

– Kobietę ratownicy musieli transportować ze szczytu do Karpacza, gdzie czekała karetka pogotowia ratunkowego – poinformował Krzysztof Czapliński, dyżurny Karkonoskiej Grupy Pogotowia Ratunkowego.

Powodem interwencji goprowców są nie tylko takie urazy. Ratownicy docierają do turystów, którzy słabną na szlakach i przeceniają swoje możliwości. Zwłaszcza ze względu na panujące upały.
Co prawda na szlakach jest chłodniej niż na przedgórzu i w kotlinie, ale swoje robi palące słońce i wysiłek.

Niestety, nie udało się odzyskać skradzionego kilkanaście dni temu quada, czterokołowca, który pomagał ratownikom w interwencjach w okolicach Karpacza.
Pojazd został skradziony z garażu przez nieznanego złodzieja.

– Na szczęście, odpukać, nie ma zbyt wiele groźnych zdarzeń – dodał K. Czaplicki.
Jednak goprowcy przestrzegają wszystkich przed nadmiernym wysiłkiem w górach i zalecają odpowiedni ubiór. Konieczne jest nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i buty zawiązywane nad kostką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ktoś 27-07-2006 15:32
Znam wielu ludzi, którzy góry pokonują w sandałkach i bardzo je sobie chwalą - są wygodne i lekkie, a noga oddycha ;-)
~wypłosz 27-07-2006 16:47
Cały ostatni weekend przechodziłem góry w sandałach po różnych szlakach bez najmniejszych problemów. Nie tyle co dobre buty ale odrobina wyobrazni i rozsądku to są najważniejsze rzeczy jakim się trzeba kierowac idąc w góry.
~GóRaL 27-07-2006 18:34
Dobre buty to podstawa!!! W górach pogoda zmienia sie bardzo szybko i z pogodnego dnia moze zrobic sie ulewny!! i jestem ciekawy jak sobie wtedy poradzisz drogi wypłoszu na sliskim szlaku i kamieniach????Poza tym powinno sie maksymalnie zabezpieczyc kostke przed skreceniami!! Troszke wyobrazni tak jak sam mowisz!!! niestety mala liczba osob ja posiada!!
~tomek.jg 28-07-2006 7:18
Tym co mówią że w klapkach nogi są suche a w wysokich butach się pocą mówię, że to nie prawda. Udaje się w góry w butach z membraną Gore-tex i po całym dniu chodzenia po powrocie do domu mam suchutkie stopy. Technologia kosmiczna - a jednak to prawda - w nich też nogi oddychają! W górach pomyślcie dwa razy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group