Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13160
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Uwaga na oszustów podających się za monterów RTV!

Czwartek, 29 listopada 2012, 7:08
Aktualizacja: 8:57
Autor: 112
Jeleniogórscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując zmianę nadawania sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy podają się za monterów RTV i pod pretekstem zmian w odbiornikach próbują dostać się do mieszkań lub domów, gdzie kradną pieniądze i kosztowności.

- Oszuści na swoje ofiary wybierają najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające – ostrzega podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jelenie Górze. - Podają się za monterów telewizji cyfrowej i informują, że w związku ze zmianą sposobu nadawania sygnału telewizyjnego z analogowego na cyfrowy, konieczne jest dokonanie pewnej modyfikacji w telewizorze. Dla uwiarygodnienia swoje wypowiedzi, informują, że z usługi skorzystali już sąsiedzi. Następnie będąc w mieszkaniu udają, że stroją odbiornik, po czym żądają zapłaty za wykonaną usługę w różnych kwotach – ostrzega Edyta Bagrowska.

Oszuści odwracają też uwagę lokatorów i okradają ich z pieniędzy i wartościowych przedmiotów.

- Policja apeluje szczególnie do osób starszych o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że jeżeli już zdecydujemy się wpuścić do mieszkania kogoś obcego, to pod żadnym pozorem nie zostawiajmy tej osoby samej nawet na chwilę, jak również nie pokazujmy miejsca przechowywania pieniędzy i kosztowności. Poprośmy inną osobę np. sąsiada, aby towarzyszył nam przy wykonywaniu ewentualnej usługi. Postarajmy się w miarę możliwości potwierdzić tożsamość usługodawcy. Zażądajmy okazania dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość – radzi podinsp. Edyta Bagrowska.

O wszystkich podejrzanych osobach należy bezzwłocznie informować policję dzwoniąc na nr tel. 75 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group