Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga na nieznajomych

Środa, 8 września 2021, 7:56
Autor: WAC
Jelenia Góra: Uwaga na nieznajomych
Fot. MT
Z prośbą do rodziców o zwrócenie uwagi dzieciom na zasady bezpieczeństwa, ze szczególnym uczuleniem na unikanie kontaktów z osobami nieznajomymi, zwróciła się policja oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 na jeleniogórskim Zabobrzu. Ma to związek z incydentem, do którego doszło na początku nowego roku szkolnego.

To było 2 września w okolicy Osiedlowego Domu Kultury przy ulicy Komedy Trzcińskiego. Jedna z uczennic największej jeleniogórskiej podstawówki została zaczepiona przez nieznajomego mężczyznę (wiek ok. 30- 40 lat). Nieznany dziecku osobnik podjechał ciemnym samochodem i zachęcał dziecko, aby wsiadło do auta. Na szczęście pojawienie się innej dorosłej osoby spłoszyło mężczyznę.

Zwracamy się do wszystkich państwa o rozmowę ze swoimi pociechami na temat zasad kontaktu z osobami nieznajomymi – czytamy w apelu jaki pedagodzy szkolni wysłali drogą elektroniczną do rodziców dzieci z SP nr 11. - Proszę uczulić dzieci, aby nie rozmawiały z tymi osobami, których nie znają, a wszystkie takie próby zgłaszały osobom dorosłym. W drodze do szkoły i powrotu do domu warto, jeżeli jest to możliwe, aby dzieci poruszały się w większych grupach lub pod opieką osób dorosłych. Powyższy incydent został zgłoszony na policję, ale pomimo tego warto systematycznie przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa dla dobra nas wszystkich.
Wszystko wskazuje, ze to zdarzenie było na szczęście jednorazowym incydentem – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Mimo to apelujemy do dzieci i ich rodziców o czujność i rozwagę. W sprawie tej toczy się postępowanie sprawdzające mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Powzięte czynności mają charakter operacyjny i nie mogę ujawnić ich szczegółów.

Twoja reakcja na artykuł?

5
9%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
15%
Złości
40
74%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group