Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2766
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga na fałszywych sprzedawców pościeli

Czwartek, 16 sierpnia 2018, 11:17
Aktualizacja: Piątek, 17 sierpnia 2018, 6:59
Autor: 112
Jeleniogórska policja poszukuje trzech oszustek, które pod pretekstem sprzedaży pościeli okradły starszą kobietę. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych oraz złota biżuteria.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze 13 sierpnia zostali powiadomieni przez 79 -letnią kobietę o kradzieży z jej mieszkania kilku tysięcy złotych oraz złotej biżuterii. Do przestępstwa doszło tego dnia około godziny 11.00 w Jeleniej Górze. Kobieta wpuściła do mieszkania dwie młode kobiety, które proponowały jej zakup pościeli. W czasie kiedy kobiety zagadywały pokrzywdzoną, do mieszkania weszła trzecia i wykorzystując jej nieuwagę ukradła pieniądze oraz biżuterię. Po ich wyjściu pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży.

- Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań obcych - mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.

Twoja reakcja na artykuł?

2
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
12%
Smuci
3
12%
Złości
17
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group