Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8319
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Uwaga na fałszywe pracownice NFZ!

Środa, 2 września 2009, 9:13
Aktualizacja: 9:13
Autor: TEJO
Policja ostrzega przed fałszywymi pracownicami Narodowego Funduszu Zdrowa. W Szklarskiej Porębie pojawiła się oszustka, która –wykorzystując wiek oraz stan zdrowia pokrzywdzonej – ukradła jej kilkaset złotych.

31 sierpnia do mieszkania 82-letniej mieszkanki Szklarskiej Poręby zapukała młoda kobieta i przedstawiała się jako pracownica Narodowego Funduszu Zdrowia. Starsza pani nic nie podejrzewając wpuściła ją do mieszkania. Pseudourzędniczka oświadczyła, że kobieta otrzymała dodatkowe świadczenie z NFZ w wysokości 100 zł, które jej przyniosła – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Ponieważ oszustka posiadała jedynie banknot 200 zł , poprosiła pokrzywdzoną o rozmienieni tej kwoty. Lokatorka bezwiednie wskazała miejsce przechowywania pieniędzy. Oszustka pod pretekstem przyniesienia czegoś z samochodu opuściła mieszkanie, a po jej wyjściu kobieta stwierdziła brak kilkuset złotych.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznanym osobom i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją – radzi E. Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group