Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6542
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga kierowcy!

Czwartek, 2 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 2 listopada 2006, 19:17
Autor: TEJO
Zapnij pasy, nie zamazuj tablic rejestracyjnych, jedź ostrożnie, nie siadaj za kierownicą po spożyciu alkoholu – apeluje policja. Od piątku funkcjonariusze będą na to zwracać szczególną uwagę.

W Jeleniej Górze i powiecie policja przeprowadzi akcję „Bezpieczny weekend”.
– W szczególności będziemy sprawdzać trzeźwość kierujących pojazdami, stan techniczny (ogumienie, oświetlenie) i stosowanie się do sygnalizacji świetlnej – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci będą się także przyglądać czytelności tablic rejestracyjnych. Zauważalna jest, bowiem, praktyka zamazywania numerów rejestracyjnych na przednich tablicach bądź ich odkręcanie. Kierowcy liczą, że w ten sposób mogą bezkarnie przekraczać dozwoloną prędkość tam, gdzie zainstalowane są fotoradary.

Lepiej nie rozmawiać w trakcie prowadzenia auta przez telefon komórkowy bez zestawu nagłaśniającego. I koniecznie trzeba zapiąć pasy bezpieczeństwa. Policjanci będą mieli pod lupą tych kierowców, którzy nie zastosują się do obowiązujących przepisów.
Policja przypatrzy się także pieszym i rowerzystom. W przypadku złamania przepisów, delikwenci zostaną ukarani mandatami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group