Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5928
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwaga kierowcy!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 2 listopada 2006, 19:17
Autor: TEJO
Zapnij pasy, nie zamazuj tablic rejestracyjnych, jedź ostrożnie, nie siadaj za kierownicą po spożyciu alkoholu – apeluje policja. Od piątku funkcjonariusze będą na to zwracać szczególną uwagę.

W Jeleniej Górze i powiecie policja przeprowadzi akcję „Bezpieczny weekend”.
– W szczególności będziemy sprawdzać trzeźwość kierujących pojazdami, stan techniczny (ogumienie, oświetlenie) i stosowanie się do sygnalizacji świetlnej – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci będą się także przyglądać czytelności tablic rejestracyjnych. Zauważalna jest, bowiem, praktyka zamazywania numerów rejestracyjnych na przednich tablicach bądź ich odkręcanie. Kierowcy liczą, że w ten sposób mogą bezkarnie przekraczać dozwoloną prędkość tam, gdzie zainstalowane są fotoradary.

Lepiej nie rozmawiać w trakcie prowadzenia auta przez telefon komórkowy bez zestawu nagłaśniającego. I koniecznie trzeba zapiąć pasy bezpieczeństwa. Policjanci będą mieli pod lupą tych kierowców, którzy nie zastosują się do obowiązujących przepisów.
Policja przypatrzy się także pieszym i rowerzystom. W przypadku złamania przepisów, delikwenci zostaną ukarani mandatami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Ejzi 2-11-2006 19:01
BRAWO.Mamy bardzo prężną Policje ,tak dalej.Ale jak bym wcale nie pił,to bym się odwodnił!
~Yanec_BW 2-11-2006 20:21
Nareszcie jeleniogórska Policja wzięła się do roboty. Szkoda tylko, że takie akcje zdarzają się bardzo rzadko. Może by tak pomyśleć nad częstszymi takimi akcjami, jak ta!?
~abc 2-11-2006 21:05
A gdzie są fotoradary w Jeleniej Górze ?
~qba 2-11-2006 22:39
nie ma
~tośka 2-11-2006 23:19
Brawo!!! Nareszcie policja pomyślała, żeby również wziąść się za pieszych
~AJOT 2-11-2006 23:22
To jakaś zemsta dla kierowców ? Za co, może nakaz odgórny ! Niemam nic przeciwko takim akcjom, niemam czego się obawiać. Lepiej by było jak po cywilu staneli Panowie i Panie POLICJANTKI w newralgicznych miejscach i połapali tych co walą gdzie popadnie i jak im pasuje bo się śpieszą i mają właśnie tędy blizej !!! Gdzie ??? A pod koła !
~mieszkaniec jelonki 3-11-2006 8:07
ŚMIESZY MNIE TO ŻE POLICJA W TYM KRAJU ABY ROBIĆ TO CO DO NIEJ NALEŻY MUSI OGŁASZAĆ SPECJALNĄ AKCJĘ TYPU BEZPIECZNY POWRÓT,BEZPIECZNY WEEKEND,AKCJA ZNICZ
~klarenz 3-11-2006 8:59
akcja portwa w weekend :) maja rozmach nie ma co Ja zawsze zastanawiam sie dlaczego policja 'sciga' ludzi za jakies ba...lne nagiecie prawa, natomiast ci 'pogrywajacy ostro' maja lzejsze zycie
~pipi 3-11-2006 17:37
Za robote by się wzięli , a nie pokazówki . Scigać złodziei , dilerów , gangsterów . Zamiast bić piane na Wolności i chwalić się ile mają nowych radiowozów. Płacimy podatki na efektywną pracę policji , a nie za opowiadanie sobie kawałów na wątpliwych akcjach
~kierowca 3-11-2006 21:39
a ja pasow nie zapinam od 5lat! i do tej pory jakos mi sie udalo!nie nawidze jezdzic w pasach!chyba ze jade w daleka trase!
~lima 4-11-2006 11:55
W jeleniej pojawił się jakiś nowy nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem! Uważajcie!!!
~AJOT 4-11-2006 19:01
Może zna ktoś rejestracje, model auta, kolor itp?
~kierowca1 4-11-2006 20:14
Pipi do tych czynności,które podałąś w swoim poście są inni , jak sama nazwa "policja drogowa" jest to formacja do dbania o bezpieczeństwo na drogach. Takich akcji powinno być więcej wtedy może pozbedziemy się " piratów na drogach" chyba zapałaciłaś manadat ,że tak biadolisz.
~mieszczuch 4-11-2006 23:18
Pytanie do Pana Komendanta Policji w Jeleniej Czy to z Pana polecenia: 1. w czasie jarmarku staroci teren na którym rozłozone były kramy patrolowany był z samochodu. Dzielni policjanci zapewne niechcieli się utrudzić wyłapaniem złodzieji czy też niezarejestrowanych samochodow handlarzy. Gdzie stał - pod kośćiółkiem św.Anny. 2. Bardzo grzeczni - naprawdę - policjanci patrolowali samochodu zamkniety odcinek ulicy w Cieplicach przy starym cmentarzu. Ale czy musieli to czynić o czasie kiedy cmentarz opustoszał i ich przejażdzki patrolowe tam i zpowrotem, tym odcinkiem nie miał żadnego sensu. Przejechałem po drogach dolnoślaskich w okresie akcji kilkaset kilometrów a patroli nie spotkałem. I to nie tylko w tym roku. Za milicji też tak było. Mowienie o organizowaniu akcji ma zapewne służyć poprawieniu samoopczucia obywatelom. Jest wyzwaniem dla podgatunku kierowców których można nazwać piratami drogowymi. A dla samej policji to zapewne dodatkowe przydziały paliwa, może i nadgodzin oraz papierkowej roboty. Panowie policjanci pracujcie dla obywateli a nie dla akcji.
~kierowca1 5-11-2006 11:47
taka akcja ze od piatku nie widac policji na drogach!a jaki to radiowoz nowy jezdzi nie oznakowany z videoradarem????
~policja 5-11-2006 13:57
nieoznakowany pojazd to granotowy lub fioletowy (w nocy widziałem) ford mondeo sedan o tablicach rejestracyjnych DJ 050...
~pipi do kierowcy 1 5-11-2006 15:30
No właśnie nie zapłaciłem mandatu , bo nasza dzielna policja drogowa nic nie robiła . Zablokowali jeden pas ruchu , postawili pięć nowch radiowozów , stali w kółeczku i pewnie kawały sobie opowiadali .Uwierz mi że takie akcje napewno nie wpłyną na ilość piratów i nietrzeźwych kierujących . Trzeba raczej pracować nad mentalnością ludzi
~kierowca1 5-11-2006 19:59
do pipi takie działania w dużych miastach i za granica to normalność,takie dziłania to nie jest patadą lecz ze sznuru pojazdów wybiera się te które sa w zainteresowaniu policji. Jeśli byłby ruch normalny nie można tego zrobić.
~policjant 5-11-2006 20:26
Do Pana mieszczucha- "dzielni policjanci" napewno mieli inne zadania jeśli by zauważyli coś nie zgodne z pawem napewno by zareagowali,od łapania złodzieji w taki dzień były służby operacyjne czyli po cywilnemu.Co do pojazdów niezarejestrowanych to Pan kierowca winien znać ustawę Prawo o ruchu drogowym tam jest wszystko opisane.Może brakowało tablicy rejestracyjnej ? w takiej sytuacji gdy pojazd jest zapakowany i nie jest w ruchu i co można zrobić.Co do odinka patrolowania ulicy Cieplickiej to jeśli dostali polecenie to wykonywali go.Sens był napewno , bo wtedy właśnie grasuja tzw."Hieny cmentarne",złodzeje którzy czekają takich okazji aby okraść lub poprostu dla zabawy pobić kogoś ,przepraszam za słownictwo ale takich ludzi trudno inaczej nazwać. Za te wszystkie działania nikt nam nie daje DODATKOWYCH PRZYDZIAŁÓW PALIWA,a gdyby policjantom płacili nadgodziny to napewno byli by ztego zadowoleni.Nadgodziny płacom wzędzie tylko nie w policji,chcieli byśmy aby nam płacili mieli byśmy wreści dodatkowe pieniądze na życie.Sumując ten "post" miły Panie Policja pracuje dla obywateli zawsze,a akcje są po to aby w tych dniach wieksza ilość policjantów pracowała na drodze ,
~mieszczuch do policjanta 6-11-2006 22:33
Panie Policjancie - po co te nerwy. Pozjadał Pan trochę literek z tych nerwów. Czyżby na Pana padło. To Pan samochodami między kramami. Okey. Pan się obraził ale wtedy, między kramami tobyś Pan mnie przejechał.To,że nie dostajecie dodatkowych apanaży za trudną służbę w czasie akcji oznacza z nie ma mowy o jakimkolwiek dodatkowym zaangażowaniu. ponad to co robicie co dzień. AKCJA To jest tylko mowa - trawa dla tych co noszą berety z antenkami. Po co gatka, że jest Was więcej na drogach, kiedy Was nie jest więcej. A jeżeli w czasie akcji jest Was więcej, to znaczy że po akcji jest Was mniej, bo odsypiacie "akcje". Wg ostatniego meldunku P. Edyty to, jak zrozumiałem, ostatno kontrole odbywały się w tempie 7 pojazdów na godzinę dzień i noc. Mam w to uwierzyć. Pan chyba też w to nie wierzy. A propo łapania hien cmentarnych. Zauważyłem, w Cieplicach na "starym" jak zbierają co ładniejsze znicze - one. On jedzie samochodem wzdłuż parkanu, odbiera pakunki i do samochodu. W na wiązaniu do Pana wypowiedzi. Osobiscie to bardziej boję się, że dostanę w mordę wieczorem na Zabobrzu, niż o tej samej porze 1-go listopada na cmentarzu. A zatem do spotkania na Zabobrzu. Niech mnie Pan tutaj chroni, szczególnie w czasie gdy młodzież wychodzi z dyskoteki. Ale bez organizowania specjalnych akcji. Życzę deszczu nagród (pieniężnych), w dalszej kolejności awansów i najważniejszego - dotrwania w zdrowiu do emerytury.
~AJOT 15-11-2006 22:42
Niepytałem się o numer auta Policyjnego MONDEO tego którym śmigają codziennie po kawałku obwodnicy tylko o jakieś nowe nabytki do inwigilacji kierowców ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group