Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5189
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uwaga gaz! Kontrolują szczelność sieci

Czwartek, 22 marca 2012, 8:08
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2012, 7:50
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Uwaga gaz! Kontrolują szczelność sieci
Fot. RED
Wykopy na głównych ulicach miasta (Wojska Polskiego, Sudecka) intrygują mieszkańców. – Czy to przymiarki do wymiany sieci gazowniczej? – pytają? Nie, to prace prowadzone w związku z kontrolą szczelności gazociągu, który źle zniósł tegoroczne siarczyste mrozy.

Tegoroczna zima poskąpiła śniegu, za to zrewanżowała się długim okresem rekordowych mrozów, co po kilku tygodniach wysokich temperatur i wobec braku pokrywy śnieżnej, negatywnie wpłynęło na stan rur gazowych. Stąd liczne awarie nie tylko w sieci gazowniczej, lecz także wodociągowej. Pęknięcie przewodu gazowego stało się m.in. jedną z przyczyn wybuchu gazu w okolicy jednego z domów osiedla Zabobrze.

Trwające kontrole szczelności sieci i wykonywane „odkrywki” są wynikiem badań mikropęknieć gazociągów i sprawdzania szczelności przewodów w miejscach, w których podejrzenia możliwości wystąpienia awarii są szczególnie duże. W przypadku przebiegu sieci pod ulicami wymaga to wykonania wykopów, odsłonięcia części przewodów, naprawy lub wymiany elementów bądź spawów.

- Prace te wykonywane są na bieżąco. Temperatury powietrza nie pozwalają jeszcze uruchomić otaczarni, więc po naprawie odcinka sieci miejsca w jezdni są pokrywane brukiem, aby umożliwić przejezdność, natomiast wylewki asfaltowe dokonane będą w okresie, kiedy temperatury wzrosną na tyle, by można było ułożyć asfalt - informuje urząd miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group