Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5815
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Utrudnienia w ruchu – trwają remonty

Wtorek, 29 listopada 2016, 8:14
Autor: UM
Jelenia Góra: Utrudnienia w ruchu – trwają remonty
Fot. Archiwum
Na ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze, w rejonie skrzyżowania z Al. Jana Pawła II i Różaną, okresowo wprowadzane będą zamknięcia lewo i prawo skrętów. Jest to związane m.in. z przebudową dylatacji na obiektach mostowych.

Niebawem podobne trudności, w mniejszej nieco skali, nastąpią na estakadzie w kierunku na Zabobrze. Zachodzi bowiem konieczność wymiany wkładek gumowych, wypełniających szczeliny.

- Aby ta praca mogła być wykonana możliwie najlepiej, konieczne są większe spadki temperatury. Mało kto z kierowców zdaje sobie sprawę, że powierzchnia mostu „pracuje” i zimą różnica długości sięga nawet 10 cm. Żeby nie wpływają to na komfort jazdy, szczeliny wypełniane są specjalnym gatunkiem gumy, która jednak z biegiem czasu, pod wpływem obciążeń i różnic temperatur wykrusza się i wkładki muszą być okresowo wymieniane. Ze względu na to, by w dwóch jednocześnie miejscach nie blokować jazdy tranzytowej tą drogą, w pierwszym etapie remontowany jest odcinek na wysokości ul. Różanej, a za kilkanaście dni – dylatacje na estakadzie – informuje Cezary wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group