Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7743
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Utrudnienia w ruchu na Wincentego Pola

Środa, 13 maja 2015, 6:37
Aktualizacja: Czwartek, 14 maja 2015, 7:45
Autor: Angela
Jelenia Góra: Utrudnienia w ruchu na Wincentego Pola
Fot. Angela
– Co się dzieje na ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze, gdzie duży odcinek jednego pasa drogi jest wyłączony z ruchu i w godzinach szczytu trzeba stać na światłach lub w korkach? Do kiedy to potrwa? – pytają zmotoryzowani. Odpowiadamy. Spółka Wodnik buduje tu kanalizację oraz wymienia sieć wodociągową.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, od początku roku spółka Wodnik realizuje kolejny etap wielkiej inwestycji porządkującej gospodarkę wodno-ściekową w Jeleniej Górze. Przebudowa sieci wodociągowej oraz budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami odbywa się w rejonie ulic: Chłopskiej, Lotnictwa, Koziej, Podgórnej, Hallerczyków i wspomnianej ul. Wincentego Pola. Obecnie wyłączony został fragment lewego pasa ulicy Wincentego Pola (jadąc od Wrocławia w kierunku centrum) na odcinku od ul. Chłopskiej do Koziej.

- Termin zakończenia całej inwestycji to koniec br., ale roboty na ulicy Wincentego Pola zakończą się znacznie szybciej – informuje Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy spółki Wodnik. – Kiedy? Tego dokładnie nie jesteśmy w stanie określić. Podwykonawca odpowiedzialny za przywrócenie ulic do pierwotnego stanu prowadzi prace fragmentami traktów i systematycznie przenosi się na kolejne odcinki. Staramy się, by nasza inwestycja była dla kierowców jak najmniej uciążliwa, ale nie zawsze prace można wykonać poza pasami drogowymi. Dlatego prosimy zmotoryzowanych o wyrozumiałość i cierpliwość oraz stosowanie się do znaków – dodaje Z. Rzońca.

A zgodnie ze znakami, na odcinku prowadzonych prac, kierowcy muszą zwolnić do 30 km/h. W godzinach szczytu ruchem kierują pracownicy z ramienia podwykonawcy - Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, a kiedy na jezdni pojawia się większy sprzęt np. do położenia asfaltu, ustawiane są światła i ruch odbywa się wahadłowo.

Wartość inwestycji prowadzonej przez spółkę Wodnik w tym rejonie miasta to około 10 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group