Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6653
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Utrudnienia w ruchu na Alei Wojska Polskiego

Wtorek, 18 grudnia 2018, 9:22
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 7:23
Autor: Wodnik (komunikat)
Jelenia Góra: Utrudnienia w ruchu na Alei Wojska Polskiego
Fot. Użyczone/Wodnik
W związku z renowacją bezwykopową kanalizacji sanitarnej w Alei Wojska Polskiego występują utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku od ul. Wolności do ul. Mickiewicza. Prace będą wykonywane do 21 grudnia. Kierowcy proszeni są o szczególną uwagę. Wodnik za utrudnienia przeprasza.

Przypomnijmy: Prace trwają od około miesiąca. Polegają na wymianie sieci wodociągowej i modernizacji sieci kanalizacyjnej. Projekt jest ważny z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, uporządkuje sieć w dużej części sródmieścia (minimalizując np. występowanie awarii), po drugie poprawi połączenie zbiornika wodnego w Grabarowie ze zbiornikiem w Sosnówce. Zważywszy na to, że Wody Polskie mają problem z tym drugim zbiornikiem i nie wykluczone, że na jakiś czas będą musiały wyłączyć go z eksploatacji, wagę trwającej właśnie inwestycji trudno wprost przecenić. Mówiąc wprost - „Wodnik” przygotowuje się na „czarny” scenariusz, zakładający konieczność dostarczania wody dla całego miasta tylko z Grabarowa. Choć Wody Polskie oficjalnie tego nie mówią, jest to niestety prawdopodobne.

Wymiana instalacji przebiega bardzo sprawnie i szybciej niż planowano. W tym roku miała zakończyć się na „wysokości” ul. Słowackiego, a dojdzie do ul. Grottgera. Projekt, przewidziany na 22 miesiące, prawdopodobnie zostanie zakończony w przyszłym roku. Jego koszt to ponad 8 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

19
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
8
25%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group