Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9250
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Utrudnienia w Jakuszycach!

Sobota, 2 marca 2013, 11:31
Aktualizacja: 11:35
Autor: 112
W związku z Biegiem Piastów, który odbywa się dzisiaj i zakończy jutro (02–03 marca) na Polanie Jakuszyckiej są utrudnienia, a na odcinku DK–3 Jelenia Góra – Jakuszyce jest wzmożony ruch pojazdów. Parkowanie na Polanie jest zabronione.

Na parkingach wyznaczonych dla gości, pracowników, sędziów, autobusów oraz służ porządkowych i mediów mogą zatrzymać się jedynie auta posiadające odpowiednią przepustkę. Dla turystów kursują darmowe autobusy ze Szklarskiej Poręby i Harrachova.

- Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe. Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. Apelujemy w miarę możliwości o korzystanie z komunikacji zbiorowej, bowiem ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwracamy również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy powinni wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli – podkreśla Edyta Bagrowska.

- Ponadto apelujemy do kierowców, aby: nie zostawiali w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu. Cenne przedmioty należy schować do bagażnika. Samochody pozostawili w garażu lub na parkingu strzeżonym, gdyż są to najbezpieczniejsze miejsca.
Ponadto przypominamy, aby turyści, którzy w tym czasie odwiedzą nasz region nie pozostawiali pod żadnym pozorem sprzętu narciarskiego w bagażnikach dachowych i najlepiej zabierali je ze sobą do hotelu czy pensjonatu. Tak pozostawiony sprzęt staje się łatwym łupem dla złodziei – przypomina rzeczniczka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group