Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9788
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Utrudnienia dobiegają końca

Wtorek, 8 lutego 2022, 17:19
Aktualizacja: 17:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Utrudnienia dobiegają końca
Fot. MT
Jak informuje rzecznik Urzędu Miasta - Cezary Wiklik, najpóźniej w środę (9.02) rano ruch pojazdów na zjeździe z ul. Wolności na Plac Niepodległości i w ul. Bankową powróci do normy. Zakłócenia były zbiegiem kilku okoliczności.
W sobotę i niedzielę ekipy ECO rozpoczęły przekop na prawnej nitce jezdni, by stworzyć „sztolnię”, niezbędną do wykonania tzw. przecisku dla rurociągu ciepłowniczego do jednego z budynków. Plany przewidywały, że głęboki, ale bardzo wąski przekop zostanie po wykonaniu nakryty grubą blachą, umożliwiającą przejazd po tej nitce drogi nawet ciężkich autobusów MZK. Niestety - nieopodal przekopu nastąpiła awaria rurociągu wodnego, a woda wypełniła przekop i podmyła jego brzegi. To sprawiło, że pierwotny plan pokrycia wąskiej szczeliny stalową blachą i udrożnienie przejazdów stał się niemożliwy, nawet po usunięciu awarii przez ekipy Wodnika, co nastąpiło dziś rano - wyjaśnia Miejski Zarząd Dróg i Mostów.

Dlatego też w poniedziałek wczesnym rankiem stanęło dodatkowe oznakowanie pionowe, które sugerowało kierowcom jadącym ulicą Wolności w stronę Pl. Niepodległości, by wjechali w ul. Piłsudskiego, omijając miejsce awarii. Niestety, większość kierujących jeździ często „na pamięć”, nie zwracając uwagi na nowe oznakowanie, stąd pojawiły się problemy z prawoskrętem na Placu Niepodległości. W trakcie dnia w tym miejscu powstawały okresowo zatory, bowiem prawa nitka jezdni pozostawała zamknięta dla ruchu.

We wtorek od rana ekipy ECO próbowały wykonać „przecisk” dla swoich instalacji pod dwoma nitkami jezdni ul. Wolności na wysokości banku „Santander”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem przed wieczorem zostanie przywrócony ruch na prawej nitce. Gorszą opcją, której chcą uniknąć instalatorzy będzie konieczność sukcesywnego wykonywania przekopów otwartych, na kolejnych dwóch nitkach, gdyby okazało się, że na skutek zagęszczenia sieci podziemnej infrastruktury wykonanie „przecisku” nie będzie możliwe. W takim przypadku przekażemy we wtorek harmonogram dalszych prac.

Twoja reakcja na artykuł?

5
9%
Cieszy
9
16%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
6
11%
Złości
33
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group