Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3945
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Utopił szczenięta i wyrzucił je do śmietnika

Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 9:13
Aktualizacja: 9:21
Autor: 112/Angela
Do prokuratury trafi niebawem sprawa mieszkańca Jeleniej Góry, który utopił pięć nowo narodzonych szczeniaków, a następnie wyrzucił je do śmietnika. Wczoraj (07.04) do dyżurnego Straży Miejskiej w Jeleniej Górze zadzwoniła roztrzęsiona kobieta informując, że grupa dzieci znalazła w kontenerze przy ulicy Wrońskiego worek z martwymi szczeniakami.

Na miejsce wysłano patrol straży miejskiej. Strażnicy zauważyli, że jeden ze szczeniaków daje oznaki życia i natychmiast zawieźli zwierzaka do schroniska, gdzie potwierdzono, że maluch przeżył, ale jego stan jest poważny. Wszystko wskazywało na to, że psy zaraz po urodzeniu zostały wrzucone do wody.

- Zaczęliśmy ustalanie osoby, która dopuściła się tego czynu – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Po kilkudziesięciu minutach działania te przyniosły skutek. Ujęto mężczyznę, który przyznał się, że szczeniaki utopił, a następnie zapakował do worka i wyrzucił do śmieci. Nie przypuszczał, że jeden jeszcze żył. Mężczyznę poinformowano, że za swój czyn odpowie przed sądem. Ustalono również, że suka, która urodziła młode należała do konkubiny sprawcy. Kobietę ukarano mandatem karnym za brak aktualnych szczepień zwierzęcia oraz wyznaczono termin na ich wykonanie – dodaje Artur Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group