Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 4087
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Utopił sąsiada w szambie

Wtorek, 1 marca 2011, 8:28
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2011, 8:00
Autor: Angela
Trzeciego marca przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze stanie 22–letni Janusz U., mieszkaniec gminy Stara Kamienica, który 3 października minionego roku najpierw dotkliwie pobił swojego sąsiada, a następnie wrzucił go do szamba, w którym 50–latek utonął. Obaj panowie w tragicznym dniu byli po imprezie suto zakrapianej alkoholem.

W ostatnich dniach sprawa trafiła do jeleniogórskiego sądu okręgowego. Podejrzany o zabójstwo Janusz U. to 22-letni kawaler z gimnazjalnym wykształceniem i niemal nieposzlakowaną opinią. Notowany był tylko raz, w 2009 roku za posiadania przy sobie narkotyków.

W rodzinnej miejscowości Janusz U. był znany jako bardzo dobry sąsiad, który nikomu nie odmówił pomocy. Taki był też kilka godzin przed zabójstwem, kiedy z 50-letnim sąsiadem pomagał znajomym w wykopkach w miejscowości Nowa Kamienica. Po zakończonej pracy mężczyźni postanowili „zrelaksować się” przy dużej ilości alkoholu, a po libacji zostali odwiezieni przez kolegę do rodzinnej Starej Kamienicy.

Z zeznań świadka kierowcy wynika, że między mężczyznami „iskrzyło” już w samochodzie. Pokłócili się i doszło między nimi do szarpaniny, ale kiedy wysiedli z pojazdu, wyciszyli emocje. Jak się później okazało, Janusz U., uspokoił się tylko na chwilę. Kiedy kierowca odjechał, mężczyzna zaczął bić starszego kolegę, a kiedy ten przewrócił się, kopał go po całym ciele łamiąc mu kilka żeber. Na koniec zadał mu kilka ciosów kamieniem w głowę.

Następnie sprawca przekonany, że pobity umarł, wrzucił go do szamba. Jednak 50-latek jeszcze żył, bo sekcja zwłok wykazała, że powodem śmierci było utonięcie. 12 dni po zdarzeniu matka ofiary zgłosiła zaginięcie policji. Dwa tygodnie później ciało odnaleziono. Sprawca przyznał się do winy. Teraz w więzieniu może zostać nawet do końca życia. Wszystko w rękach sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group