Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6679
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uśmiechy na pediatrii

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 czerwca 2018, 6:59
Aktualizacja: Niedziela, 3 czerwca 2018, 8:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Pobyt w szpitalu nigdy nie jest powodem do radości, ale po raz kolejny ludzie dobrej woli zadbali, aby w Dniu Dziecka mali pacjenci mogli na chwilę zapomnieć o problemach ze zdrowiem, pobawić się z animatorami. Nie zabrakło prezentów.

Dzień Dziecka czy Mikołajki to szczególne dni w życiu dzieci, zatem ludzie wielkich serc starają się, aby choć na chwilę odwrócić ich myślenie od dolegliwości, przez które trafili do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

- Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby umilić im ten czas - podkreśliła Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym WCSKJ.

W sumie bawiło się kilkanaście młodych osób z oddziału pediatrii i chirurgii dziecięcej. W rolę szalonej krówki wcieliła się Małgorzata Amarowicz – artystka i animatorka kultury, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Były animacje z chustą, kolorowy tunel, tańce, rzuty do celu, kręcenie talerzami, dziecięce szczudła i wiele innych zabaw.

- Nie ukrywam, że budżet był bardzo skromny, stąd wielkie słowa uznania dla pani Danuty – starsza pani pewnego dnia przyszła na nasz oddział, bo chciała przekazać pieniążki na stowarzyszenie, abyśmy mogli kupić dzieciom słodycze i inne prezenty – nie kryła wrażenia Anna Sinica, która po raz pierwszy w długiej historii stowarzyszenia spotkała się z tak bezinteresowną serdecznością. Wsparcia udzielili również pracownicy Tesco, studenci II roku pielęgniarstwa KPSW oraz państwo Kleinowscy.

Korzystając z okazji wizyty mediów prezes stowarzyszenia poinformowała również o niezwykłej inicjatywie jeleniogórskich mam, które na Facebook'u założyły stronę „Mama w mieście Jelenia Góra” i tą drogą zbierają potrzebne rzeczy dla oddziału pediatrii.

- Dostaliśmy już pampersy, pieluchy tetrowe, koce, pościel niemowlęcą, maskotki. Wspaniała akcję przeprowadziła też młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1, za co Anna Sinica serdecznie dziękuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

ciotkaz 2-06-2018 9:43
Wyrazy uznania dla Anny Sinica i jej zespołu za okolicznościowe imprezy dla dzieci w szpitalu! Opiekuńczość podniesiona do wyższej potęgi! Dzieci miały swoją imprezę,zapomniały przez chwilę o swoich cierpieniach i odosobnieniu. W mieście aż roiło się od festynów ale dzieci w szpitalu nie pozostały w cieniu! Szacunek Pani Aniu! Do Mikołajka jeszcze sporo czasu,ale już życzę hojnych darowizn! Może dodacie (do artykułu) numer konta waszego Stowarzyszenia i ułatwicie innym decyzję pomocy właśnie dla waszego celu?
~Anna Sinica 2-06-2018 11:06
Serdecznie dziękuję za tak miłe słowa. Radość dzieci, które cierpią w chorobie nie może pozostać obojętna. Właśnie ten uśmiech sprawia, że szybciej wracają do zdrowia. A tak się dzieje dzięki Państwa pomocy, za którą bardzo, bardzo serdecznie dziękuję. Bez Was nie zdziałalibyśmy tak wiele. Po raz kolejny, szczególnie pragnę podziękować Pani Danucie za finansowe wsparcie. Jest Pani Cudowna jak i Pozostali Nasi Wspaniali Niezawodni Sponsorzy, a jest ich niewielu. Może Państwo będziecie chcieli nam pomóc? W imieniu chorych dzieci będziemy bardzo wdzięczni. Podaję dane i numer konta naszego Stowarzyszenia: Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej 58-506 Jelenia Góra ul. Ogińskiego 6 NIP: 611- 23 - 19 - 566, REGON: 230528929 Nr konta: 37 1020 2124 0000 8002 0067 4010 PKO BP SA Jelenia Góra Dziękuję z całego serca!!!!!!!!!!!!!!!!
ciotkaz 2-06-2018 12:05
do: ~Anna Sinica (11:06)
Pani Anno,teraz nie muszę przemierzać waszych korytarzy,z racji wieku! Przyłączam się do Pani apelu! Pomóżmy! :)
~Ala 2-06-2018 17:36
Serdecznie podrawiam Panią Anie i Jej zespół.Pani podejście do kazdego pacjenta.....ma moc😊 Takiej mocy potrzebujemy także i my rodzice w tym trudnym czasie....i za to również serdecznie dziękuję. Mój syn ma juz 12 lat....żyje. ..dziękuję za okazaną troske. Mama Kornela.
~Super gft6u 3-06-2018 10:30
Super sprawa - dobrze byloby zajac sie oddzialem sor bo to co sie tam wyrabia to wiecej jak kpina z ludzi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group