Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6237
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uśmiech pod ratuszem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 września 2007, 15:32
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Młodzież z Tarnopola zabawiała publiczność na jeleniogórskim rynku.

24 młodych artystów tworzących zespół „Uśmiech” z Centrum Dziecięcej Twórczości w Tarnopolu przyjechało sześć dni temu na zaproszenie prezydenta miasta. Chociaż koszty podróży i zakwaterowania (prezydent sfinansował wyżywienie) musiały pokryć z własnej kieszeni, a pogoda nie zawsze im sprzyjała, cieszą się z pobytu w naszym mieście.

Najbardziej spodobała im się starówka, organy w kościele garnizonowym oraz wycieczka do Karpacza. Jutro wracają do swoich domów.
Dzisiaj spotkały się z prezydentem, aby podziękować za gościnę i wręczyć symboliczne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Straż miejska przygotowała dla dzieci prezenty w postaci plakatów z Jelenią Góra, planów lekcji, czapek i kubków.

Podczas pobytu zwiedzali Jelenią Górę i okolice, m.in. Karpacz, Ścięgny. Występowali również w Parku Zdrojowym podczas warsztatów pszczelarskich. Nie zabrakło akcentu dotyczącego bezpieczeństwa – mł. insp. Grzegorz Rybarczyk przygotował dla nich pogadankę na temat bezpieczeństwa w mieście, lesie i w domu.

Opiekunowie już myślą o przyjeździe na przyszły rok, ale – jak mówią – wszystko zależy od prezydenta miasta.
– W tym roku zostaliśmy bardzo miło przyjęci, chociaż liczyliśmy na trochę większe zaangażowanie ze strony miasta, np. przy organizacji koncertów dla dzieci – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~aroganci 4-09-2007 14:55
Osoby z władz miasta, odpowiedzialne za kulturę zajęte były chyba bardziej obroną swoich czterech liter w sprawie "afery plakatowej", niż takimi "nie istotnymi", wg ich oceny, sprawami, jak między innymi zadbanie o przyjazny wizerunek naszego miasta w oczach, zaproszonych przecież przez te władze, małych gości z zagranicy.
~Do 14:55 4-09-2007 18:00
Cośik mi tu prystromizmem zalatuje. Na pewno, sam byś plakat namalował lepiej, swoich czterech liter byś nie bronił i najlepiej ze wszystkich zadbałbyś o wizerunek miasta w oczach zaproszonych małych gości z zagranicy. A tak w ogóle, to wszystko co byś zrobił to na pewno zrobiłbyś o niebo lepiej niż obecne władze miasta.
~Elsner 4-09-2007 20:11
I znowu Straz Miejska stanęła na wysokości zadania choć jak wiem zaraz będę komentarze że znowu zajmują się kulturą a nie porządkami ale trudno przecież wiadomo że to jeden człowiek to wszystko szykował sam GR ale oczywiście aby nie było zbyt dużej nagonki to sami zgadnijcie kto to taki. Wspaniała oprawa i zamówiona pogoda to chyba jego atut bo jakoś nie można złapać niepogody jak GR szykuje imprezę i oczywiście jeszcze prezenty w reklamówkach SM i to jest to co chyba Komendant oczekuje Piar w Jeleniej Górze jest robiony i to w dobrym znaczeniu. Jestem przekonany że juz dużo się mówiło o tych przedsięwzięciach i dużo było braw i pochwał ale oczywiście też były inne opinie ale tak jest zawsze i tego trzeba się trzymać bo jak nie ma krytyki to jest coś niedobrze. Zespół Uśmiech to radość Tarnopola a czy my doczekamy się takich naszych dziecięcych zespołów w Jeleniej Górze które pojadą za granicę i pokarzą się od strony artystycznej naszego miasta. Mieliśmy przykład z Ługańska, Charkowa, Doniecka. Wiadomo Ukraina to jest taki ludowy kraj ale i naszym dzieciom nic nie brakuje czy nie ma u nas takiego zapaleńca jak GR w Straży co by to wszystko zrobił pociągnął i pokazał na naszym Rynku dla naszej ludności a może GR ze Straży niech wypromuje taki zespół Ciekawe czy da sobie radę jak na razie to wszystkie imprezy mu wychodzą i w wakacje dzieci nie tylko przyjezdne ale też nasze wspaniale się bawiły na różnych akcjach organizowanych przez Strażników. Tak i było na warsztatach przczelarskich gdzie byłem i o dziwo kogo spotkałem GR jak juz w ramach pszczółek bawi się z dziećmi w akcji Żegnajcie wakacje witaj szkoło i to właśnie jest to co należy powiedzieć temu człowiekowi jak miłe słowo dziękuję
~kazimierzp 4-09-2007 22:30
Praktycznie w Jeleniej Górze nie ma zespołu – odpowiednika tegoż "Uśmiechu" z Tarnopola, czy "Zabawka", albo "Absolut" z Ługańska. Był kiedyś dziecięcy zespół tańca ludowego przy Muflonie w Sobieszowie prowadzony przez panią Zosię Popek, był zespół taneczny przy szkole podstawowej nr 2 prowadzony przez pana Henryka Maja (szkolił w te wakacje w tańcach polskich młodych gosci z Ukrainy w Domu Harcerza). Chóry w dwójce i w 11 ale one spiewały i śpiewają inny repertuar. Wspaniałą pracę prowadzi z uzdolnionymi wokalnie dziećmi w 8 szkole podstawowej Ania Szewczyk. Były i sa zespoły wokalne przy MDK na Skłodowskiej Curie które czesto w swych repertuarach mają pisenki z folkloru miejskiego np. lwowskiego. Mamy "bardzo dojrzałe" zespoły ludowe uświetniające rózne imprezy. Ale dziecięcych zespołów z piesnia i tańcem nie! Może dlatego, że tzw ziemie zachodnie to mieszanka ludnosci napływowej z różnych stron II Rzeczypospolitej wyrzuconej po II wojnie światowej ze swych rodzinnych stron. Co do goszczenia tych młodych mieszkańców z Ukrainy z Tarnopola to nie Prezydent je gości, ale chyba któryś dom kultury!?! Nie rozumiem więc wypowiedzi "arogantów"?!? Mysmy zanim zaprosili w Radzie Przyjaciół Harcerstwa 3 x po 50 osób z Berdyczowa, Charkowa, Doniecka i Ługańska to postaralismy się o dofinansowanie z różnych źródeł + ogromna praca wielu społeczników. Nasi goście musieli jedynie opłacić podróż ze swych miast na Ukrainie do Wrocławia. Już dzisiaj rozpoczęlismy przygotowania do akcji letniej w 2008 roku dla dzieci polskich i polonijnych. Te wszystkie dzieci (polskie i ukraińskie) tego oczekują i trudno je zawieść!!!
~Żmija 5-09-2007 16:04
Hehe... to było dobre xD Hawałek mojeje grzywy się tam znajduje xD <lol2>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group