Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 3975
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uśmiech pod ratuszem

Wtorek, 4 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 września 2007, 15:32
Autor: AGA
Jelenia Góra: Uśmiech pod ratuszem
Fot. Agnieszka Gierus
Młodzież z Tarnopola zabawiała publiczność na jeleniogórskim rynku.

24 młodych artystów tworzących zespół „Uśmiech” z Centrum Dziecięcej Twórczości w Tarnopolu przyjechało sześć dni temu na zaproszenie prezydenta miasta. Chociaż koszty podróży i zakwaterowania (prezydent sfinansował wyżywienie) musiały pokryć z własnej kieszeni, a pogoda nie zawsze im sprzyjała, cieszą się z pobytu w naszym mieście.

Najbardziej spodobała im się starówka, organy w kościele garnizonowym oraz wycieczka do Karpacza. Jutro wracają do swoich domów.
Dzisiaj spotkały się z prezydentem, aby podziękować za gościnę i wręczyć symboliczne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Straż miejska przygotowała dla dzieci prezenty w postaci plakatów z Jelenią Góra, planów lekcji, czapek i kubków.

Podczas pobytu zwiedzali Jelenią Górę i okolice, m.in. Karpacz, Ścięgny. Występowali również w Parku Zdrojowym podczas warsztatów pszczelarskich. Nie zabrakło akcentu dotyczącego bezpieczeństwa – mł. insp. Grzegorz Rybarczyk przygotował dla nich pogadankę na temat bezpieczeństwa w mieście, lesie i w domu.

Opiekunowie już myślą o przyjeździe na przyszły rok, ale – jak mówią – wszystko zależy od prezydenta miasta.
– W tym roku zostaliśmy bardzo miło przyjęci, chociaż liczyliśmy na trochę większe zaangażowanie ze strony miasta, np. przy organizacji koncertów dla dzieci – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group