Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7075
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uśmiech ludzi interesu

Wtorek, 11 maja 2010, 8:51
Aktualizacja: 8:51
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Uśmiech ludzi interesu
Fot. Ania
Młodzi przedsiębiorcy są zadowoleni z wzięcia udziału w Festiwalu Przedsiębiorczości Boss. Podkreślają, że dzięki temu przedsięwzięciu mogą zdobyć doświadczenie zawodowe jeszcze podczas studiów.

W jego ramach w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu Wydział Gospodarki Regionalnej w Jeleniej Górze odbyło się wiele darmowych szkoleń dotyczących m.in. negocjacji, autoprezentacji i giełdy.

Boss to symbol zdania „Bardzo odważy start w samodzielność”. Uczestnicy przedsięwzięcia powtarzają je wielokrotnie. Można je było usłyszeć zarówno podczas szkoleń, jak i w trakcie walnego zebrania, które odbyło się w miniony piątek. Jego celem było podziękowanie ludziom współpracującym i wspierającym organizację oraz nadanie statusu nowoprzyjętym osobom „Członka Studenckiego Forum BCC” .

- Z roku na rok zainteresowanie festiwalem jest coraz większe. Miałem przyjemność studiować we Wrocławiu, gdzie takie wydarzenia są na porządku dziennym – mówi Paweł Szpecht, przedstawiciel PEC Jelenia Góra, przedsiębiorstwa wspierającego finansowo i merytorycznie festiwal. - Dobrze, że coś takiego odbywa się w Jeleniej Górze, ponieważ studenci mają szansę zdobyć umiejętności nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne.

Studenckie Forum BCC skupia ponad 350 osób w całej Polsce. Uczą się oni przedsiębiorczości. Dowiadują się także, że warto być aktywnym i podejmować własną inicjatywę. Działania podejmowane przez organizację mają charakter ogólnopolski, bowiem ma ona oddziały we wszystkich województwach przy największych ośrodkach akademickich.

- Jest to sposób zdobycia kilkuletniego doświadczenia jeszcze w trakcie studiów. Z praktyki wiemy, że jest ono honorowane przez przyszłych pracodawców – mówi Elżbieta Jasiak, kreator wizerunku, w ramach festiwalu przeprowadziła wykład na temat „Autoprezentacja – Klucz do sukcesu”. Studenci, którzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu, w przyszłości łatwiej nawiązują kontakty biznesowe i realizują różnego rodzaju projekty.

W Jeleniej Górze w festiwalu wzięło udział 205 osób. Przynajmniej czterdzieści uczestniczyło we wszystkich szkoleniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group