Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9811
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uśmiech dziecka największą nagrodą

Środa, 23 września 2015, 7:44
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2015, 8:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uśmiech dziecka największą nagrodą
Fot. Przemek Kaczałko
Na jeleniogórskim Placu Ratuszowym odbył się Dzień Przedszkolaka. Podczas imprezy uśmiech nie znikał z twarzy maluchów. – Jest to swego rodzaju promocja wychowania przedszkolnego i przekonania rodziców, żeby ich dzieci uczęszczały do przedszkola – powiedział naczelnik Wydziału Edukacji Paweł Domagała.

Dzieci to radość rodziców, ale też przyszłość miasta – powiedział prezydent Jeleniej Góry, który chwilę wcześniej wręczył przedszkolakom symboliczny klucz do Miasta. Jestem dumny z tego, że każde dziecko w Jeleniej Górze ma zapewnione przedszkole – nie zawsze najbliżej domu, ale jako jedno z nielicznych miast w Polsce, miejsc mamy pod dostatkiem – dodał Marcin Zawiła.

Jednocześnie włodarz miasta podkreślił, że do końca roku będzie gotowa dokumentacja pod kolejną inwestycję. Ma to być żłobko-przedszkole, które ma powstać przy wsparciu z funduszy europejskich na terenie osiedla Zabobrze i ma być to pierwszy publiczny budynek pasywny, czyli o znikomym zapotrzebowaniu na energię.

Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta zapowiada, że oprócz dzieci w wieku 3-5 lat, docelowo ma być obniżony wiek przedszkolny do dzieci 2,5-letnich. - Jesteśmy przygotowani, przedszkoli publicznych mamy 8, a niepublicznych i punktów przedszkolnych 12 poinformował.

Dzieci były zachwycone konkursami i zabawami przygotowanymi przez artystów. Maluchy z radością uczestniczyły w tańcach z klownami, śpiewały, oglądały przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Tradycyjnie była też okazja zapoznać się ze sprzętem służb dbających o bezpieczeństwo: policji, straży pożarnej, straży miejskiej oraz ratownictwa medycznego.

Trzecia edycja Dnia Przedszkolaka po raz drugi odbyła się na jeleniogórskim Rynku - pierwsza miała miejsce w Zdrojowym Teatrze Animacji, ale duże zainteresowanie zmobilizowało organizatorów do wyjścia na zewnątrz. Jak widać po minach dzieci – warto takie imprezy rozwijać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
596
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group