Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8495
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Urząd Skarbowy po uroczystym otwarciu

Czwartek, 7 grudnia 2017, 19:32
Aktualizacja: Sobota, 9 grudnia 2017, 9:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Urząd Skarbowy po uroczystym otwarciu
Fot. Przemek Kaczałko
Od 30 października br. Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze przyjmuje podatników w nowej siedzibie, przy ul. Thebesiusa 1 (w pobliżu Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej). Dzisiaj (7.12) doszło do uroczystego otwarcia placówki.

Według planów, otwarcie placówki miało nastąpić we wrześniu 2018 roku, a więc budowa zakończyła się niemal rok przed terminem. Przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej podkreślali, że duża w tym zasługa władz miasta, które zgodnie z obietnicą przygotowały teren pod inwestycję.

W uroczystości wzięli udział naczelnicy wszystkich dolnośląskich Urzędów Skarbowych. Po części oficjalnej mieli okazję obejrzeć wnętrza jednego z najnowocześniejszych obiektów „skarbówki” w Polsce. Powierzchnia użytkowa nowego budynku to niemal 4 805 m kw. Koszt budowy to 18,4 mln zł. Przy placówce znajduje się 66 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. W sali obsługi klienta jest 12 stanowisk (11 tematycznych, 1 ogólne). - Mamy też specjalne pomieszczenie, gdzie podatnik może przyjść i złożyć elektronicznie swoje rozliczenie – jest w tym pokoju całkowicie sam – podkreśliła Ewa Słabęcka, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze. - Ewidentnie poprawiły się warunki i widzimy, że podatnicy wychodzą od nas zadowoleni – zapewnia E. Słabęcka.

W trakcie uroczystości była też mowa o zmianach, które wprowadził rząd. - Jestem zadowolony i szczęśliwy, że udało się przeprowadzić jedną z największych reform Prawa i Sprawiedliwości, czyli połączenie Administracji Podatkowej, Służbę Celną i Kontrolę Skarbową w jeden organizm – Krajową Administrację Skarbową – powiedział Marian Banaś, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Urzędnicy podkreślali, że wprowadzone zmiany mają sprawić, że będą bardziej przyjaźni dla podatników, a także zwiększyć skuteczność w zwalczaniu szarej strefy, która niszczy uczciwą przedsiębiorczość. Jak podkreślił wiceminister, w pierwszym półroczu 2017 roku udało się uratować przed wyłudzeniami prawie miliard złotych. W sumie, ściągalność podatków za 2017 rok (VAT, PIT, CIT, akcyza) ma być większa o 30 miliardów. - To świadczy o jakości naszego działania – zaznaczył szef KAS, który deklaruje jednocześnie, że płace urzędników skarbowych będą nadal rosnąć. - Większość pracowników administracji skarbowej zarabiała poniżej 2 tys. zł, a dzisiaj najniższa to 3 tys. zł. Robimy wszystko, aby te kwoty wzrastały do 4-5 tysięcy – zapewnia Marian Banaś.

Dotychczasowa siedziba Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze (przy ul. Wolności 121) ma przejąć Miasto Jelenia Góra. W przyszłym roku ma być wykonana droga od ulicy Ogińskiego i Konstytucji 3 Maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1034
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group