Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10237
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Urósł las nocą pod brązowym jeleniem

Niedziela, 24 stycznia 2010, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Urósł las nocą pod brązowym jeleniem
Fot. rylit
Aleksandra Wiktoria Witek, młoda malarka z Jeleniej Góry, pokazała zestaw przepięknych obrazów inspirowanych naturą. Wernisaż jej wystawy odbył się wczoraj w Galerii Pod Brązowym Jeleniem.

Autorka pochodzi z Krynicy, wychowała się jednak w Jeleniej Górze, gdzie skończyła Liceum Plastyczne. Jest absolwentką wydziału malarstwa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po studiach wróciła do stolicy Karkonoszy, gdzie mieszka, tworzy i pracuje jako nauczycielka w szkole, do której sama uczęszczała.

Wernisaż wystawy „Las nocą rośnie…”, zgromadził sporą liczbę miłośników malarstwa. Byli przedstawiciele jeleniogórskich placówek kulturalnych, przyjaciele, rodzina oraz uczniowie Aleksandry Witek. Cykl prac „Las nocą rośnie…” jest serią, rozpoczętą pejzażami grafikami dyplomowymi, która to z czasem ewoluowała i powiększała się. Niektóre z prac przypominają o zauroczeniu autorki impresjonizmem.

Stosowanie światłocienia daje specyficzny nastrój jej obrazom i grafikom, wpływa na barwy, kształty i przestrzeń. Farba jest tutaj nie tylko nośnikiem koloru ale i odzwierciedleniem emocji autorki. Emocje te są zauważane już po przestąpieniu progu galerii i spojrzeniu pierwszy raz na te owiane aurą tajemniczości obrazy.

Aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić wystawę prac Aleksandry Witek, która czynna jest w godzinach pracy Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group