Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 10485
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Urodziny all–ternatywy, sporo się działo!

Sobota, 12 października 2013, 8:32
Aktualizacja: Niedziela, 13 października 2013, 8:03
Autor: Mea
Jelenia Góra: Urodziny all–ternatywy, sporo się działo!
Fot. Mea
– Wytrwałości, nowatorskich pomysłów, a w przyszłości startu w wyborach miejskich – tego życzyli wczoraj (11.10.) goście, którzy przybyli na drugie urodziny all–ternatywy – Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Młodzieży. Impreza odbyła się w jeleniogórskim Klubie Kwadrat.

Ogłoszono wyniki trzech plebiscytów zorganizowanych przez stowarzyszenie, które miały na celu wyróżnienie instytucji, organizacji i osób działających na rzecz młodzieży.

W kategorii „Najlepsze Wydarzenie Młodzieżowe Roku 2012/2013” wygrało otwarcie skateparku, który został wybudowany dzięki funduszom miejskim, staraniom rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice” oraz zaangażowaniu wielu młodych ludzi. Impreza zdobyła 240 głosów.

Najlepszym młodzieżowym ośrodkiem kultury został MDK „Muflon” w Sobieszowie, który otrzymał 334 głosy.

Z kolei Najlepszym Projektem Młodzieżowym jest „Street Wars” Fundacji Dolnośląskiej.

Nadane zostały również godności członków honorowych stowarzyszenia. Zostali nimi: Mariusz Synówka, Stanisław Schubert, Zygmunt Korzeniewski i Łukasz Duda.

- Działamy na rzecz Jeleniej Góry i okolic już dwa lata. W tym czasie udało się zorganizować wiele inicjatyw m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze, Mikołajki dla szpitala, akcję krwiodawstwa „Nie bądź żyła oddaj krew”, ogólnopolski projekt „Obywatele decydują” oraz debaty z władzami miasta. Uczestniczymy też w wymianach z międzynarodowymi stowarzyszeniami młodzieżowymi. W tym roku byliśmy w Gruzji, na Ukrainie, wcześniej na Litwie, w Hiszpanii oraz we Włoszech – mówił Paweł Gluza, prezes zarządu all-ternatywy.

- Każdy w wieku od 15 do 35 lat może zapisać się do naszego stowarzyszenia. Warunkiem zapał i ciekawe pomysły. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 16:00 w Bursie Szkolnej nr 1, przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze – dodał.

– Przez przypadek przystąpiłem do all-ternatywy, dzięki akcji „Masz głos, masz wybór” prowadzonej pół roku temu w mojej szkole, w „Mechaniku”. Atmosfera była tak sympatyczna, że postanowiłem przyłączyć się. Osoby z naszego stowarzyszenia są pełne energii, mili i warto z nimi współpracować. Brałem już udział w różnych inicjatywach m.in. „Szlachetna paczka”, „African Day”, organizowałem też „Siatkarską strefę kibica”. Każdy pomysł jest do zrealizowania – zaznaczył Mateusz Żuchowski, skarbnik all-ternatywy.

- Chciałam pomóc w rozwijaniu miasta i rozwijać siebie, dlatego jestem w stowarzyszeniu już prawie rok. Biorę udział w różnorodnych projektach i wyjazdach, co pozwala mi poszerzać horyzonty. Najbardziej podobała mi się nasza akcja „Jelenia ma talent”, która pozwoliła młodym ludziom pokazać się – powiedziała Andżelika Dziedzińska.

Podczas uroczystości wystąpił Gabriel Wiłun, laureat „Jelenia ma talent”. Wyemitowane zostały życzenia od organizacji partnerskich z Polski i Europy. Nie zabrakło urodzinowego tortu, szampana i wielu ciepłych życzeń od gości.

- Staram się wspierać stowarzyszenie, bo jest to grupa młodych i bardzo aktywnych osób, które już wiele zrobiły. Jeśli starczy im wytrwałości, czego im życzę, to będą poważnym graczem na scenie samorządowej w naszym mieście – podkreślał Józef Sarzyński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1646
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
 
Aktualności
Wójt dementuje plotki
 
Kultura
Jak zrobić zdjęcia kolodionowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group