Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5910
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Urodzinowy wstyd na placu Ratuszowym

Wtorek, 18 marca 2008, 8:06
Aktualizacja: 8:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Urodzinowy wstyd na placu Ratuszowym
Fot. TEJO
Kiedy, jak kiedy, ale w jubileuszowym roku rynek powinien lśnić. Jest przeciwnie, bo centralne miejsce w Jeleniej Górze straszy. Wandale i mijający czas robią swoje.

W nocy z poniedziałku na wtorek nieznany osobnik wylał farbę emulsyjną na granitową kostkę. Usuwaniem plamy mają zająć się dziś służby miejskie. O ile to da się jeszcze wyczyścić, o tyle oszpecone przez wandali ściany podcieni pomalowane nie będą.

Pieniędzy na remont nadgryzionych zębem czasu kamieniczek nie ma. Wspólnoty lokatorskie, które większość kamienic w rynku wykupiły, nie mają pieniędzy na tak kosztowne prace. A miasto nie zamierza dołożyć, bo są inne wydatki.

Nie ma też możliwości ucywilizowania handlu pod arkadami. Tu w najlepsze, jak na początku lat 90. minionego wieku, kupcy rozkładają swoje łóżka polowe. Zajmują jednak grunty należące do wspólnot. – Nie możemy w żaden sposób w to ingerować, bo dla wspólnot to źródło zysku. Handlarze płacą im placowe – mówi Zbigniew Szereniuk, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Tak oto jubileuszowe przedstawienia i koncerty będą miały miejsce w nieremontowanym i brudnym rynku, gdzie za dnia kwitnie bazarowy handel, a wieczorem i nocą strach chodzić z obawy przed przestępcami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group