Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6664
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczyste pożegnanie gimnazjalistów „Jedynki”

Piątek, 24 czerwca 2016, 15:39
Aktualizacja: Sobota, 25 czerwca 2016, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uroczyste pożegnanie gimnazjalistów „Jedynki”
Fot. Przemek Kaczałko
Absolwenci klas trzecich Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, podobnie jak koledzy i koleżanki z pozostałych szkół, pożegnali się dzisiaj (24.06) z nauczycielami i dyrekcją. Jedni wrócą po wakacjach, a inni zmieniają szkołę, co było powodem do chwil radości, ale i wzruszeń podczas uroczystości w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Od samego rana uczniowie w galowych strojach przemierzali ulice Jeleniej Góry, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się w murach placówki, w której zdobywają wiedzę, zawiązują przyjaźnie i zbierają doświadczenia, które zaprocentują w dorosłym życiu.

W Gimnazjum nr 1 klasy pierwsze i drugie swój apel miały przed budynkiem szkoły, a od godz. 10:30 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury żegnano absolwentów, którzy po wakacjach będą musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości: nowej szkole, z innymi nauczycielami, niekiedy zawiązując nowe znajomości. Zanim jednak usłyszeli ostatni dzwonek, odbierali nagrody za wyniki w nauce oraz pokazali, że nie tylko edukacją „Jedynka” żyje – część artystyczna zachwyciła nawet najbardziej wybredne gusty.

- Łza w oku się kręci. Z jednej strony bardzo się cieszymy, a z drugiej strony jest nostalgia, chwila żalu. Przez te trzy lata nawiązujemy bliższy kontakt ze sobą i gdy koleżanki i koledzy są już tak fajni, zaczynają od nas odchodzić, ale myślę, że nauczyciele szkół średnich, do których trafią nasze dzieciaki będą zadowoleni – powiedziała Jolanta Piasecka, dyrektorka Gimnazjum nr 1.

Biorąc pod uwagę wszystkie trzy roczniki w „Jedynce”, szkoła może się pochwalić średnią ocen na poziomie ponad 3,9. Zarządzająca placówką im. Tadeusza Kościuszki ma świadomość, że „kolos nie może stać na glinianych nogach”. - Do szkoły mogą przyjść różne dzieci, natomiast mamy bazę – kadrę, która jest odpowiedzialna, merytorycznie przygotowana i stwarza ogrom różnego rodzaju sytuacji, które służą rozwijaniu edukacyjnemu i wychowaniu – podkreśliła Jolanta Piasecka życząc uczniom sukcesów, udanych wakacji oraz rozsądku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group