Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6872
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Uroczyste pasowanie

Środa, 17 października 2018, 6:21
Aktualizacja: Czwartek, 18 października 2018, 9:05
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Mysłakowice: Uroczyste pasowanie
Fot. Użyczone/ Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach
Pierwszoklasiści weszli już oficjalnie do grona społeczności Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach. W uroczystym pasowanie 34 uczniów wzięli udział rodzice, dziadkowie i dyrekcja szkoły. – Przygotowany przez pierwszaki program artystyczny jest dowodem na to, że w tych małych ludziach drzemie ogromny potencjał – mówi z dumą Andrzej Dąbek, dyrektor szkoły.

W tym roku pierwszaków w mysłakowickiej szkole jest o wiele więcej niż w roku minionym, dlatego zamiast jednaj klasy zostały utworzone dwie: I a i Ib. I mimo że najmłodsi uczniowie nie mieli zbyt wiele czasu na przygotowanie się do programu artystycznego z okazji pasowania, wypadli świetnie.

- Byłem pod wrażeniem występu naszych pierwszaczków, które naprawdę godnie się zaprezentowały – mówi Andrzej Dąbek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach. – Dzieci w tak krótkim czasie opanowały pamięciowo teksty piosenek i wierszy, trzymały się w linii melodycznej, wiedziały kiedy wejść na scenę i z niej zejść. Świetnie poradziły sobie też z tremą, mimo że najprawdopodobniej po raz pierwszy występowały przy tak dużym audytorium jak rodzice, dziadkowie i nauczyciele. To z pewnością też duża zasługa pań wychowawczyń, które je przygotowywały: Beaty Koniecznej ((Ia) i Agnieszki Pawłowskiej (Ib) – dodaje dyrektor szkoły.

Najmłodsi weszli do grona 326 uczniów Szkoły w Mysłakowicach. Uczy tu 40 nauczycieli, a łącznie z obsługą techniczną pracuje 54 pracowników.

Jelonka.com życzy pierwszaczkom samych sukcesów w szkole!

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group