Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7241
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczyście zainaugurowali sezon tenisowy

Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 10:38
Aktualizacja: 10:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uroczyście zainaugurowali sezon tenisowy
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (30. maja) korty tenisowe przy ul. Noskowskiego były areną uroczystej inauguracji sezonu. Uczestnicy prócz pasowania na tenisistów i odebrania dyplomów mieli okazję pobrać lekcję pierwszej pomocy i reagowania w sytuacjach kryzysowych.

- Sezon zainaugurowaliśmy wiele tygodni temu dlatego, że sprzyjała pogoda i korty zostały przygotowane. Cieszymy się, że coraz większa rzesza dzieci przychodzi do nas do klubu i jest zianteresowana uprawianiem tenisa. Mija 10 lat działalności klubu i oprócz dzieci gra u nas także wielu dorosłych. Nie licząc tych, którzy grają w tenisa dla rekreacji, obecnie w klubie trenuje 60 dzieci i młodzieży - powiedział prezes Klubu Tenisowego Piotr Paczóski, który dodał, że pod skrzydłami zabobrzańskiego klubu są dzieci z całej Jeleniej Góry oraz okolicznych miejscowości.

Obecnie największymi nadziejami klubu z Jeleniej Góry są Zofia Stanisz i Natalia Lewińska, ale ogromną uwagę przykłada się również do szkolenia najmłodszych adeptów tenisa. Podczas inauguracji sezonu przy ul. Noskowskiego odbyło się tradycyjne pasowanie przedszkolaków na tenisistów.
- Liczymy na to, że pokażemy się z najmłodszymi dziećmi na turniejach dolnośląskich i ogólnopolskich. Starsze dziewczyny (maturzystki) będą nieco mniej grały. Trudno jest się przebić, żeby startować w turniejach WTA. Oprócz umiejętności trzeba mieć charakter, ale decydują też finanse - mówił trener KT Jelenia Góra, Janusz Lewiński.

Czy jeleniogórscy tenisiści trenują "po szopach" jak mówił Jerzy Janowicz? - Nie wiem w jakich warunkach trenował Janowicz, ale my tutaj w Jeleniej Górze mamy dobre warunki. Mamy tutaj korty, od dwóch lat mamy też balon tenisowy (na zimę - red.). Jest pare takich osób, które mam nadzieję zainstnieją dzięki temu w Polsce - dodał trener Lewiński.

W dn. 6-8 czerwca odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików (dziewczynki, chłopcy do lat 14), a tydzień później reprezentanci KT Jelenia Góra zaprezentują się w wojewódzkim turnieju dzieci do lat 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group