Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6596
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uratowano 70–latkę z Jagniątkowa

Środa, 27 lutego 2013, 11:56
Aktualizacja: 11:59
Autor: SM
W odpowiednim miejscu i czasie znaleźli się strażnicy miejscy i urzędniczka doręczająca dowód osobisty. Prawdopodobnie uratowali oni życie 70–letniej kobiecie, której zabrakło tlenu. Do zdarzenia doszło wczoraj (26.02) przed południem.
Dwóch funkcjonariuszy straży miejskiej i urzędniczka z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze pojechali do Jagniątkowa na ulicę Saneczkową w celu doręczenia nowego dowodu osobistego starszej kobiecie.

- W trakcie przekazywania dokumentu kobieta zaczęła uskarżać się na duszności i problemy z oddychaniem – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Ustalono, że 70-latka korzysta z aparatury podającej jej, przez kilka godzin dziennie, tlen.

Jak się okazało, tego dnia na terenie Jagniątkowa doszło do awarii instalacji elektrycznej, co spowodowało przerwy w dostawie prądu. Również do domu kobiety, a urządzenie podające tlen wymaga zasilania prądem – dodaje rzecznik straży miejskiej.

Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego. W związku z tym, że usuwanie awarii prądu miało potrwać kilka godzin, lekarz pogotowia podjął decyzję o zabraniu chorej do szpitala. Kobieta została zniesiona do zaparkowanej kilkaset metrów dalej karetki, a następnie przewieziona do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.
Kobieta zamieszkiwała samotnie w miejscu bardzo trudno dostępnym zimą. W domu miała tylko ogrzewanie elektryczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group