Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3765
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uratowali życie kobiecie

Środa, 18 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dzięki błyskawicznej akcji policji 49-latka nie popełniła samobójstwa.

We wtorek na numer telefonu alarmowego policji zadzwoniła kobieta, która poinformowała dyżurnego, że stoi na parapecie okna w swoim mieszkaniu na drugim piętrze przy ulicy Armii Krajowej.
Dodała, że za chwilę skoczy na ziemię.

Policjant z reakcji kobiety wywnioskował, że powodem tego desperackiego kroku są kłopoty finansowe. Z tonu głosu wynikało również, że kobieta jest zdecydowana popełnić samobójstwo. Oficer dyżurny przez około 20 minut prowadził rozmowę z desperatką, próbując różnymi metodami odwieść ją od targnięcia się na swoje życie.

– W tym czasie zastępczyni dyżurnego uruchomiła służby ratunkowe, którymi kierowała opierając się jedynie o informacje uzyskane przez dyżurnego w czasie rozmowy – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Komunikację prowadzili jedynie w sposób skrócony, pisemnie, a ze wszystkim służbami funkcjonariuszka porozumiewała się telefonicznie.
Skierowani na miejsce funkcjonariusze weszli do mieszkania desperatki niezauważeni, gdyż nadal policjant rozmawiał z kobietą.

Wykorzystując sytuację stróże prawa obezwładnili jeleniogórzankę i przekazali pod opiekę lekarzy. W wyniku prowadzonej akcji nikt nie odniósł obrażeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group