Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5570
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uratować piłkę ręczną w Jeleniej Górze...

Wtorek, 3 marca 2009, 21:43
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2009, 9:38
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Uratować piłkę ręczną w Jeleniej Górze...
Fot. MK
Taki cel postawił przed sobą Przewodniczący Rady Miasta Hubert Papaj. Odbył on spotkanie zarówno z prezesem KS Carlos Astol Remigiuszem Jeżem, trenerem Zdzisławem Wąsem, jak i z zawodniczkami, którym towarzyszył ich radca prawny Robert Bobkier.

Podczas spotkania z prezesem Remigiuszem Jeżem rozmawiał o formach wsparcia, jakich może udzielić samorząd Jeleniej Góry w tych trudnych chwilach jeleniogórskiego szczypiorniaka, możliwościach finansowych obecnego zarządu klubu jak i perspektywach zbliżającego się sezonu. Prezes zapewnił, iż drużyna ukończy bieżące rozgrywki ligowe, jednak co do startu w nowy sezon rozgrywek, w obliczu braku sponsora, brak jest wiążących informacji. Ustalono również w jaki sposób, w najbliższym czasie szef Rady Miejskiej i prezes Carlosa będą poszukiwać nowych sponsorów.

Dziś Hubert Papaj spotkał się ze sztabem szkoleniowym klubu i jego dwiema wychowankami. Podczas spotkania przedstawił zasady dofinansowania sportu kwalifikowanego z budżetu miasta oraz inne zasady dotychczasowego wsparcia finansowego udzielanego na rzecz zawodniczek i klubu.
W świetle informacji Zdzisława Wąsa, iż właściciel klubu zadeklarował wstępnie wolę przekazania, z końcem bieżącego sezonu, licencji uprawniającej do zgłoszenia do rozgrywek ekstraklasy kobiet w sezonie 2009/2010 dyskutowano nad możliwością utworzenia nowej formy prawnej nowego zespołu. Uzgodniono także, iż w ciągu najbliższych dni jednoznacznie zostaną określone zasady nowego zespołu, formę w jakiej przystąpi do nowych rozgrywek, środki finansowe o jakie będzie mógł się ubiegać wraz z rozpoczęciem rozgrywek oraz inne kwestie natury organizacyjnej umożliwiające start w nowym sezonie ligowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group