Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 7561
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Upojona wódką „pilnowała” dzieci

Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 12:01
Aktualizacja: 12:02
Autor: TEJO
Blisko cztery promile alkoholu miała w organizmie kobieta, która –„opiekując się” dwójką malutkich córeczek – upiła się w sztok z koleżanką. Dziewczynki powierzono rodzinie. O sprawie powiadomiono sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło 18 grudnia. – Dwie pijane kobiety oraz dwie dziewczynki w wieku 7 miesięcy oraz 4 latka. Na stole – butelka wódki, a w mieszkaniu – bałagan – oto, co zobaczyli policjanci wezwani na interwencję po zgłoszeniu dyżurnemu o matce nadużywającej alkoholu.

– Matką dzieci okazała się 36-letnia kobieta, która piła wódkę z 42-letnią koleżanką. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie matki wykazało blisko 4 promile, a u jej koleżanki 3 promile – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Kobiety trafiły do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Koleżanka została zatrzymana, ponieważ awanturowała się i utrudniała policjantom wykonywanie czynności. Opiekę nad dziećmi powierzono dorosłemu już synowi i jego dziewczynie. O zastałej w domu sytuacji policjanci powiadomili sąd rodzinny.

Jeśli upojona wódką matka sprawując opiekę nad córkami stworzyła dla nich bezpośrednie zagrożenie dla ich życia i zdrowia, grozić jej może kara do trzech lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group